Sancaklar Camii

sancaklar.camii (1) sancaklar.camii (2) sancaklar.camii (3) sancaklar.camii (4) sancaklar.camii (5) sancaklar.camii (6) sancaklar.camii (7) sancaklar.camii (8) sancaklar.camii (10) sancaklar.camii (11) sancaklar.camii (12) sancaklar.camii (13) sancaklar.camii (14) sancaklar.camii (15) sancaklar.camii (16) sancaklar.camii (17) sancaklar.camii (18) sancaklar.camii (19) sancaklar.camii (20) sancaklar.camii (21) sancaklar.camii (23) sancaklar.camii (24) sancaklar.camii (25) sancaklar.camii (26) sancaklar.camii (27) sancaklar.camii (28) sancaklar.camii (29) sancaklar.camii (30) sancaklar.camii (31) sancaklar.camii (32) sancaklar.camii (33) sancaklar.camii (34) sancaklar.camii (35) sancaklar.camii (36) sancaklar.camii (37) sancaklar.camii (38) sancaklar.camii (39) sancaklar.camii (40) sancaklar.camii (41) sancaklar.camii (42) sancaklar.camii (43) sancaklar.camii (44) sancaklar.camii (45) sancaklar.camii (48) sancaklar.camii (50) sancaklar.camii (51) sancaklar.camii (52) sancaklar.camii (54) sancaklar.camii (55) sancaklar.camii (56) sancaklar.camii (57) sancaklar.camii (58) sancaklar.camii (59) sancaklar.camii (60) sancaklar.camii (61) sancaklar.camii (62) sancaklar.camii (63) sancaklar.camii (64) sancaklar.camii (65) sancaklar.camii (66) sancaklar.camii (67)

 

Sancaklar Camii, Büyükçekmece Toskana vadisinde yer alan 2013 senesinde tamamlanmış Emre Arolat Architects tarafından yapılmış bol ödüllü camii projesidir.

Camii, modern dinsel yapılar açısından mutlaka görülmesi gereken bir yapı. Detaylarını mimar Emre Arolat’ın dilinden dinlemek en güzeli.

Caminin yapım süreci güzel bir video çalışması ile belgelenmiş.

Sancaklar Camiisine arabasız gitmek biraz güç, ancak nasıl gidilir diye test ettik. Araçsız olanlar için en kolay yol öncelikle Zincirlikuyu metrobüs istasyonundan “Beylikdüzü” tarafına metrobüse binerek “Hadımköy durağında” inmek. Yoculuk 55 dakika kadar sürmekte. Bu duraktan Yenibosna yönünden gelen 418 hat numaralı özel halk otobüsü veya Avcılar’dan gelen HT-18 hat numaralı İETT otobüsleriyle Fatih üniversitesi durağında iniyorsunuz. Yolculuk 30 dakika sürmekte. Bu duraktan sonra topuğa kuvvet camiye yürümeniz gerekiyor. Yürüyüş te 20-25 dakika kadar sürüyor. Engelli, yaşlı veya hasta iseniz bu yürüyüşü hiç tavsiye etmiyoruz, kesinlikle uygun değil. Bu konuda Büyükçekmece belediyesinin bir an önce servis kaldırması veya o yoldan otobüs veya dolmuş geçirmesi bir ihtiyaçtır.

Misafirlerinizi, yurtdışından gelen mimariye meraklı çevrenizi bu camiiyi görmeye mutlaka getiriniz.

Adres: Karaaç Mh. Sırtköy Mevkii, Sancaklar Camii, Büyükçekmece/İstanbul

 

 

Bu yazı Mimarlık-Architecture içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Sancaklar Camii

  1. Şükriye Özkan dedi ki:

    çok teşekkürler bilgiler için 🙂 özellikle nasıl gidilir kısmı çok işime yaradı 😀 yarım saat yürümeye değeceğine inanıyorum :))

    Beğen

  2. Ben bunu şey zannettim doğu anadoluda bir üniversiteye sanırım, tüm medeniyetler ve dinlerin ibadet hanesini bunun gibi konseptlerle beraber yapıcaktı Emre Arolat onu tamamlamış diye çok sevindim sonra çekmece çıktı, yinede çok güzel yakınımda gideceğim mutlaka. Yazı için elinize sağlık “Kika’s decoration world” de çok güzel 😉 iyi günler.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.