Bsab

BSAB (1)

Bsab yani bee sah bee, organik mum ve oda kokuları markası. Aslen Tayland’da doğmuş bir marka. Şu anda organik olan tek koku mağazası. Küçük bir alanda ferah bir dekorasyon ve tabii mis gibi kokular…

BSAB (2)

 

BSAB (3)

Dekorasyon olarak kullanılmış tavanda görülen dallar oda kokuları şişelerinde kullanılan dalların elden geçirilmemiş hali. İnsanlar kendi fabrikalarından bunları büyük öbekler halinde alıyor, küçük şişelerde kullanılacak boyutlara getirip fabrikaya geri satarak gelir sağlıyorlarmış. Böylece fabrika aynı zamanda çevresindeki düşük gelirlilere, yaşlılara ve engellilere  yan gelir sağlıyormuş.

Mum kaplarının bazıları eski cam şişe atıklarından elde ediliyormuş. Fabrika yerlilere makina ve eğitim vermiş. Camları toparlayıp işlemeyi öğretmiş. Böylece insanlar cam yapıp satmaya başlamışlar.

Hindistan cevizi kabukları eskiden yakılmak için kullanılırken şimdi temizlenip fabrikaya satılıyor ve böylece ceviz kabukları içine mum doldurularak dekoratif hale getiriliyor.

Arı mumu ve soya mumu en güzel yanan mumları. Arı mumunu elde etmek için kraliçe arı başka yuvaya aktarılıyor, öldürülmüyor.

Özel kokuları “Tranquility”, okaliptus içeriyor ve çok tutuluyor.

Paketleme için kullanılan kağıtlar geri dönüşümlü kağıt. Tüm yazılı malzemelerde görülen baskı için kullanılan mürekkep bitkisel. Plastik kullanılmıyor, herşey doğal malzeme olmalı.

BSAB (4)

BSAB (5)

BSAB (7)

BSAB (8)

BSAB (9)

BSAB

 

 

 

 

Bu yazı amsterdam, Tasarım-Dekorasyon-Mimarlık-Design-Decoration-Architecture içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.