Depremzedeler için destek platformları

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem çok derin izler bıraktı…Hala ilk günkü kadar acımız taze…Kişi ve kurumlar depremzede vatandaşlara gerek maddi gerekse manevi olarak destek vermeye çalışıyor. Bu destekleri bilgi geldikçe paylaşmak ve faydaya aracılık etmek isterim…

LOCAL MAKERS

dayanisma.localmakers.com.tr

Bölgedeki üreticilere yardım etmek isteyen herkesin faydalanabileceği açık kaynaklı web sitesi. İhtiyaçlarınızı buradan sipariş edebilir deprem bölgesindeki esnafa destek verebilirsiniz.

Can Yayınları’ndan tüm üniversite öğrencilerine 100 TL’lik hediye çeki!

Hemen şimdi edu.tr uzantılı e-posta adresiniz ile canyayinlari.com’a üye olduktan sonra e-postanıza gönderilen linke tıklayarak üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

Hediye çekinizi kullanabilmek için ödeme adımında CAN100EDU kodunu girmeniz yeterli.

Araştırmacı Çocuk merkezi

Öğretmenlerimiz Araştırmacı Öğretmen dergilerini acmtr.org adresinden ücretsiz indirebilirler.

Hepinizin bildiği gibi, ülkemiz çok sayıda insanı destek ve yardıma muhtaç bırakan yıkıcı bir depremle tekrar sarsıldı. Bu son değil, benzer ve daha büyük depremleri de bekliyoruz.

Ancak bu trajedinin ortasında eşsiz bir fırsat da var. Yerleşim alanlarının yeniden inşası ve toplumun yeniden yapılanacak olması, bize sürdürülebilir ve dayanıklı tasarım şansı sunuyor. İşte bu noktada eğitim portalımız devreye giriyor.

Permakültür tasarımı, agroekoloji, doğal yapı türleri ve tasarımı, sürdürülebilir insan yerleşimleri, kompost tuvaletler, yağmur suyu hasadı ve daha fazlası hakkında zengin bilgi ve kaynaklara sahibiz. Ve bu bilginin depremden etkilenen bölgelerde yeni, sürdürülebilir yerleşimler yaratmak için çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle belentepe.thinkific.com eğitim portalımızdaki içerikleri ülkemizde herkese ücretsiz olarak sunmaya karar verdik. Sürdürülebilirlik yolunda atılacak ilk adımın eğitim ve bilinçlenme olduğuna inanıyoruz ve herkesin daha iyi bir gelecek yaratmak için ihtiyaç duyacağı değerli bilgileri herkesle paylaşıyoruz.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi

Depremzedelerin ruh sağlığı hizmetlerinden faydalanabilmeleri için online hizmet

Hastane Web sayfasında bulunan “Online Randevu” butonuna tıklayıp bilgilerinizi girerek ilgili bölümü seçip randevu alabilirsiniz.

http://hastane.kocaeli.edu.tr/randevu.php

GÖNÜLLÜ DERS PLATFORMU

bu platform yaşanan afetten etkilenen ve LGS’ye hazırlanmakta olan yedi ve sekizinci sınıf öğrencilerine gönüllü öğretmenlerce online eğitim desteği sunmak adına kurulmuştur. Bu faaliyet çerçevesinde öğrencilerimizden hiçbir maddi karşılık beklenmemektedir.

http://www.gonulluders.com

devamı gelecek…

Bu yazı Bilgi- Information içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.