Corinne Hotel

corinne_hotel (29)Turnacıbaşı caddesinin can alıcı köşelerinden birinde 1 Ağustos’ta açılan Corinne Hotel ilk aşamada köşe kahvesi ile dikkat çekiyor.

Vakıflara ait bu bina 49 yıllığına kiralanarak yaklaşık 2 sene süren ve R&G Mimarlık tarafından yürütülen bir tadilat çalışmasından sonra bugünkü haline dönüştürülüyor. 1911-1913 senesi arasında yapılmış olan bina bugün 100 yaşında. Dış cephe, merdivenler, tuğla duvarlar aynen korunuyor. Tavanlar Topkapı Sarayı ve Ayasofya’yı restore eden ekip tarafından aslına uygun olarak tekrar yapılıyor. Orijinal süslemeler 1/1 kopyalanıyor. Çok yıpranmış ve kullanılamaz hale gelmiş ahşap pencereler orijinaline %100 sadık kalınarak baştan üretiliyor.

5 kat ve terastan oluşuyor. 39 odalı. Cafenin yanında yer alacak restorant inşaat aşamasında. corinne_hotel (28)

corinne_hotel (27)

corinne_hotel (24)Mermer merdivenler görünüşten de anlaşılabileceği gibi orijinal. Oturma takımı otel sahibinin ofisinden getirtilmiş eski bir takım.

corinne_hotel (25)

corinne_hotel (2)Otelin giriş katındaki tuğla duvarların sıvaları soyulmuş ve tarihi tuğlalar ortaya çıkarılmış. Tuğla üzerinde zamanın logolarını görmek mümkün.

corinne_hotel (4)

corinne_hotel (19)

 

corinne_hotel (17)

corinne_hotel (21)

 

corinne_hotel (16)

corinne_hotel (22)

corinne_hotel (26)

Bakımsız ve harap haldeki eski binaların işinin ehli mimar ve yatırımcılar tarafından restore edilerek keyifli kullanım alanlarına dönüştürülmesi projelerinin artmasını diliyoruz…

 

 

 

 

Bu yazı Tasarım-Dekorasyon-Mimarlık-Design-Decoration-Architecture içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.