Alavya Otel

alavya (1)

Haziran ayında Alaçatı’nın en bilinen yolu üzerinde yepyeni bir otel kapılarını ziyaretçilerine açtı.  Erol-Rana Tabanca çiftine ait Alavya otel,  4 suit oda, 7 klasik oda ve 14 premium oda olmak üzere 25 odalı. Otelin dekorasyonu mimar Hakan Ezer‘e ait.

Mitu ve Fogo isimlerinde 2 restoranı, yoga alanı, havuz, gymcenter, spa ve belki daha sonra eklenecek olan toplantı alanı ile 5 dönüm üzerine kurulmuş otel 6 bloktan oluşuyor. Her bir bloğa turquaz, aquamarine, opel, jade, turmalin gibi değerli taş isimleri verilmiş ve her bloğun dekorasyonu farklı.

Uzun zaman önce açıkhava sineması, daha sonra 3 avlulu bahçeli bir ev olan bu alan 3 sene süren bir restorasyon çalışması ile son derece şık ve görülmesi gereken bir otel haline dönüştürülmüş.

Bahçesinde zeytin, dut, palmiye gibi birçok ağaç çeşidi barındıran kompleks yaz kış açık kalacak.

Otelin ismi dikkat çekici, arkasında tatlı bir esin kaynağı bulunuyor. Erol-Rana Tabanca çiftinin küçük kızları I love you derken çocuk dili ile alavya dediği için bu isim verilmiş. Mitu restoranı ise I love you derken verilen mee too kısaca mitu cevabına istinaden verilmiş.

Mitu cafe,bar,bistro olarak tasarlanmış  07:00-02:00 saatleri arasında açık. Sabah açık büfe nefis bir kahvaltı sunuyor.

Fogo ise fine dining tarzında 20:00-02:00 arasında farklı sunumları ile açık akdeniz-İtalyan mutfağı. Gecenin ilerleyen saatlerinde lounge-club haline dönüşüyor. Restoranın başında Carlo Berbardini bulunuyor. Fogo, Portekiz dilinde ateş anlamına geliyor,  isim babası Carlo Bernardini.

Alavya otel , Forbes dergisi tarafından Türkiye’ye gitmek için 10 neden arasında sayılmış. Alaçatı’yı ziyaret eden herkesin görmesi gereken bir otel olarak tavsiye ediyorum.

alavya (2)

alavya (3)

alavya (4)

alavya (8)

alavya (17)

alavya (18)

alavya (7)

alavya (5)

alavya (15)

alavya (10)

alavya (11)

alavya (12)

alavya (22)

alavya (23)

Bahçeye açılan suit odalar

alavya (25)

Dinlenme, oturma alanı

alavya (26)

alavya (29)

alavya (34)

Mitu restorantından bir bölüm

alavya (36)

alavya (38)

alavya (56)

alavya (42)

Spa alanı

alavya (41)

alavya (46)

alavya (52)

Otel girişinde yer alan butik

Otelin odaları ile ilgili görüntüler yakında sayfamızda…

 

 

Bu yazı Alaçatı - Çeşme, Tasarım-Dekorasyon-Mimarlık-Design-Decoration-Architecture içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.