Internations

Internations 11 Eylül 2007 senesinde expat toplulukları için kurulmuş olan bir organizasyondur.
Tüm dünya ülkelerinden yaklaşık 600.000 üyeye sahiptir ve üye sayısı her geçen gün artmaktadır.
Şu anda dünyanın en büyük expat grubu haline gelmiştir.
Metin Süerkan ve Füsun Vollmuth liderliğinde İstanbul’da da Internations Türkiye olarak son derece faaldir.

Expat nedir? Kimlere denir? Kendi ülkesinden farklı bir ülkede yaşayan ve geçici veya sürekli olarak, kişinin dünyaya geldiği ve ikamet ettiği ülkeden farklı bir ülkede yaşaması olarak tercüme edilebilir.

Internations Istanbul topluluğunun amacı Türkiye’ye çalışmak için gelmiş, geçici bir süreliğine gelmiş veya yerleşik hayata geçmek üzere gelmiş yabancıları aynı çatı altında toplamak, tanışıklıklarını sağlamak, İstanbul ve Türkiye’yi tanıtmak, sosyal gruplar sayesinde etkinlik ve aktiviteler gerçekleştirmek ve yeri gelince de iş bağlantıları, fikir alışverişi yapacak platformlar yaratmak, yerleşik yaşantıyı en iyi şekilde tanıtarak insanların entegrasyonunu sağlamaktır.

Bunun için her ay farklı ve özel bir mekanda davet verilmektedir.
Davetlere katılabilmek için web sitesinden üyelik kaydı yaptırmanız yeterlidir.
Üye olduktan sonra İstanbul’da gerçekleşen tüm davet, etkinlik ve aktivitelerden haberdar olabilir,dilediklerinize katılabilirsiniz.
Internations Istanbul olarak organize edilen davetlerin katılım sayısı sezona ve mekana göre değişiklik göstermekte ama genelde 200 kişi ve üzeri olmaktadır.

Normal üyelik yanında özel bir üyeliğe belli bir ücret ödeyerek sahip olabilir, bazı özel etkinliklerden öncelikli ve ücretsiz yararlanma hakkına sahip olabilirsiniz.

Üyeler tarafından oluşturulmuş birbirinden güzel gruplar da mevcuttur. Bunlardan bazıları: Istanbul seyahat grubu, Istanbul yelkenli grubu, Istanbul trekking grubu, Istanbul geceleri grubu, Istanbullu ebeveynler grubu, Istanbul kitapseverler grubu, Istanbul güzel sanatlar grubu, Istanbul bekarlar grubu, Istanbul fotoğraf grubu, Istanbul şarapseverler grubu, Istanbul jazz severler grubu ve nicelerini sayabiliriz.

Web sitesinin “forum” bölümünde sorularınızı sorabilir, yaşadığınız sorunları paylaşabilir, ev arayabilir, mobilya kiralayabilir, şehirdeki aktivitelerden birbirinizi haberdar edebilir ve diğer site kullanıcıları ile fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

“İstanbul Places” bölümünü kullanarak İstanbul’da gidilebilecek her türlü otel, restoran, cafe, eğlence yeri, müze,tiyatro, konser ve akla gelebilecek her türlü yerden kullanıcı referans ve yorumları ile haberdar olabilirsiniz.

Tanıştığınız herkesi arkadaş listenize ekleyebilir, kendileri ile haberleşebilirsiniz.

Herhangi bir şekilde üyeler tarafından davetlerde veya web sitesi üzerinden rahatsız edildiğiniz taktirde konuyu merkeze iletebilir ve en kısa sürede yardım alabilirsiniz. Bu konuda özellikle çok hassas davranılmakta ve üyelerin düzgün, kaliteli ortamlarda medeni insanlar ile iletişimde olmaları için özel ilgi gösterilmektedir.

Internations Istanbul Expats:
http://www.internations.org/istanbul-expats

Youtube’dan dünyanın çeşitli ülkelerinde gerçekleşen davetlerle ilgili fikir edinebilirsiniz:

Bu yazı İş dünyası- Business world içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.