ozzdsign by Özlem Özsaruhan

Özel tasarım, yaratıcı, esprili, her yerde bulunmayan, sıradışı ürünler arayanlar için yepyeni bir adres “ozzdsign” !
Markanın yaratıcısı, tasarımcısı ve uygulamacısı Özlem benim de çocukluk arkadaşım. O kadar keyifli ürünler tasarlıyor ki hakkında yazamadan edemedim.
Özlem, grafik tasarımcı ve iç mimar. İtalya ve Amerika’da eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a taşınarak burada öncelikle grafik tasarım alanında firmalarda çalıştı, sonrası da freelance çalışmalarına devam etti. Geçen senenin sonunda artık kendi markamı yaratma vakti geldi diyerek kendisini yansıttığı, her bir tasarımında kendisini ifade edebileceği OZZDSIGN markasını yarattı.
Kurumsal kimliğinden, içeriğine, ürün seçkisinden, web sitesine, en ince ayrıntısına kadar her bir tasarımı Özlem’e ait renkli ve ilham verici markasını hepimizin beğenisine sundu.

Özlem çocukluğunda t-shirt baskıları ve incik boncuk tasarımları yapan, sürekli takıp takıştıran, hiçbir zaman normal günlük bir kıyafette göremeyeceğiniz, illaki de kıyafetine enteresan bir aksasuar takan, her daim saç modelini ve rengini değiştiren şen şakrak neşeli bir kişiliktir. Evine geldiğinizde her yeri inceleme ihtiyacı duyarsınız, her bir noktada tasarım bir ürün, esprili objeler görebilirsiniz. Renkleri çok sevdiği için de herşeyi rengarenktir. Susuz yaşayamayan, evimize geleceğini duyunca evi damacanalarla donattığımız arkadaşımın yanından eksik etmediği her yere taşıdığı su şişesine bile kıyafet geçirilmiştir.

Özlem, yeni markasını yaratması ile birlikte evinin bir bölümünü showroom ve tasarım alanı haline çevirdi. Şapka takmayı çok sevdiği için tasarım çalışmalarına şapkalarla başladı. El emeği-göz nuru dediğimiz şapka tasarımlarının her birini tek tek atölyesinde kendisi yapıyor. Şapka tasarımları yanında t-shirt, takı, dekoratif ev eşyası,önlükler, çantalar, ayakkabılar da ürün yelpazesi içersinde.

İşlerine 2011’deki Bebek festivaline hazırlanarak başladı. Festival sırasında gelenlerin ilgisi ve talepleri doğrultusunda işlerini geliştirdi ve piyasada bulamadığı, görmediği ürünleri tespit ederek ise ürün yelpazesini şekillendirdi.

Ürünlerinin en önemli özelliği elde yapılıyor oluşu. Bu sebeple hiçbiri birbirine benzemiyor. İstek üzerine kişiye özel tasarımlar da yapıyor.

Özlem, özellikle giysilere aksesuar tasarlamayı seviyor çünkü kendisine göre aksesuar elbiseyi tamamlıyor. Genel anlamda da aksesuarlarda yaratıcılık görmediği için bu konuya odaklanıyor.

Ürünleri her zevke göre. Sıradışı tasarımlar yanında daha güncel giyilip takılabilecek ürünleri de görebiliyoruz.
T-shirt ve şapkalarında günlük dilde kullanılan kelime ve cümleleri kullanarak ürüne espri katıyor. Özellikle Türkçe dili kullanıyor çünkü Türkçe’deki birçok kelimeyi başka dile çevirince ortaya anlamsız şeyler çıkıyor.
mesela “yersen” kelimesini başka dile çevirince Türkçe’deki anlamını karşılaması imkansız.
“biraz göndermeli sloganlar” kullanıyorum diyor.


“başımı döndürüyorsun” şapkası

Çocuklar için tasarlanmış ama bence yetişkinlerin de takabileceği kışlık şapka modeli

Futbolseverler için esprili şapkalar tabii ki unutulmamış!!! İşte sizlere FANATIK bereler!
http://www.funkywardrobe.net/2012/02/24/fanatik-bereler-hazir/

Bebekler ve çocuklar için ürün yok mu derseniz tabii ki var hem de en şekerleri, en komiklerinden!
http://www.ozzdsign.com/collections/baby-hats-0-3-years

Tüm malzemelerini sezonlara göre seçiyor, kullanıyor. Gittiği her yerden birşeyler toparlıyor, çizmeden içinden geldiği gibi yapıyor.

Tasarımlar kendine güvenen, bir stil çizgisine sahip olan, esprili her yaştan kişiye uygun ürünler.

Web sitesini oluşturma aşaması ve ürünlerin fotoğraflanması süreci çok zevkli geçmiş. Özlem birçok yakın arkadaşından ürün fotoğraflanmasına modellik yapmasını istemiş. Hem çok eğlenmişler hem de çok yorulmuşlar.


Merve :)))

Çekimler Merve’nin Riva’daki evinin bahçesinde, önceden hiçbir plan yapılmadan tamamen spontane bir şekilde, yakın arkadaşı fotoğrafçı Soner Ataş tarafından gerçekleştirilmiş. Soner de videolarda görülen Kerem de “evde yoktur”. Ortaya işte bu görüntüler çıkmış 🙂

Web sitesi gerçekten de çok keyifli, resimler şahane, tiplemeler süper, dolayısı ile ürün prezentasyonu harika!
http://www.ozzdsign.com/

Ürünleri web sitesinden sipariş edebiliyorsunuz veya illaki de görmek isterim diyenlerdenseniz Özlem’i arayıp randevu ile showrooma gidebiliyorsunuz.

Ayrıca blog yazıları da mevcut. Burada gezdiği yerleri, beğendiklerini paylaşıyor, görsel ağırlıklı paylaşımlar yapıyor.
http://www.funkywardrobe.net/

Haydi hep birlikte alışverişe!!!

Bu yazı Alışveriş - Shopping içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to ozzdsign by Özlem Özsaruhan

  1. Geri bildirim: kika's blog | funkywardrobe

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.