Hayvansever Faaliyetler

Hayvansever başlığı ikiye ayrılır.

  1. Hayvanlar için maddi ve manevi, bedenen ve beynen  “faal” olarak çalışanlar, daha sevgi dolu bir dünya yaratmak için kalbini ortaya koyanlar.
  2. Hayvanları çok seviyorum adı altında doğru yanlış bakmadan, okumadan, araştırmadan, sahalara inmeden sağa sola saldıran, insanlara her şeyi söyleyebileceğini zanneden, internet başından kalkmadan sadece olumsuz şeyleri okuyup öfke ile dolan zararlı hayvanseverler. Bunlara hayvansever diyemeyeceğiz, hayvanlara öfkeleri ve üslupları ile zarar veren, kaş yapayım derken göz çıkaran kitle.

Bu yazımda hayvanlar için farkındalık yaratan, hayatlarını kolaylaştıran, onlar adına hizmetler veren kişi ve kurumları tanıtacağım, sizler de lütfen kendilerine destek verin, birlikte gelişelim 🙂

kitapkoala

Kitap Koala:

Değişiyoruz ve gelişiyoruz. Küçükken hayalim “Bir hayvan ambulansı olsun ve yaralananları tedavi etsin.” idi. Küçük ama başka canlıların acılarını dindirebilecek bir hayal! Sonra bundan 5-6 yıl önce Animal Planet kanalında, Hayvan Kurtarma Timi’nin çalışmalarını fark ettim.

İlk sorduğum soru “Neden bizde yok?” oldu. Zor durumda olan hayvanları tedavi edip acılarını dindiriyorlardı. Köpekler, kediler,atlar, koyunlar, kuşlar ve daha nicesini…

Ne kadar kutsal bir iş değil mi?

Uzun süre bunu nasıl yapabileceğimi düşündüm.

Tüm bunların finansmanı nasıl sağlanırdı?

Sponsorluk finansmanı ya da bağışlar istikrarlı değildi. Para ödemeniz gereken insanları, yapıları, cihazları sürdürülebilir kılmak pek de mümkün değildi. Yıllar sonra, kurumların sosyal sorumluluk yaptığı bir modelde de değişim gerekiyordu. Yani kapitalizm evrilmeliydi. Bunu düşünerek yaklaşık 20 arkadaşımla beraber bu girişimin altına girmeye karar verdik.

Finanse etmek için de bir model bulduk.

Hem finansmanı hem de yaptıkları fayda yaratmalıydı.

İşte bu yüzden insanların okumasını sağlayacak; ve aynı zamanda da Hayvan Tedavisi sistemini finanse edebilecek bir fikir bulduk.

Bunun üzerine isimlendirmenin nasıl olacağını düşündük.

Dünyada adaptasyonu en düşük olan hayvan ‘Koala’dır. Üstelik çok şirin ve sarılan bir hayvandır. Okaliptus ağacı olmayan hiçbir yerde yaşayamaz ve sadece okaliptüs ile beslenir. O yüzdende okaliptusa da sıkı sıkıya sarılır.

Sarılmak ne de büyük ihtiyaç değil mi?

Bizim koalamız kitap kovalasın istedik, o yüzden de Kitap ve Koala sözcüklerini birleştiren, insanların okumasını sağlayan ve de Hayvan Tedavilerini finanse edebilecek bir e-ticaret sitesi kurmaya karar verdik. www.kitapkoala.com adındaki sitemizde her türden kitap satılıyor.

Sizden bağış istemiyoruz çünkü bağış istikrarlı ve sürdürülebilen bir model değil!

Eğer sokakta acı çeken hayvanların acılarını dindirmek ve tedavilerine destek olmak istiyorsanız zaten normalde satın almak istediğiniz kitapları kitapkoala.com’dan alın. Bu sayede hem kitap okumuş hem de planladığımız sistemi kurmamıza yardımcı olmuş olursunuz.

Belki, yüzyıllarca devam edecek bir sistemin de mimarları arasında yer alabilirsiniz.

Şimdi kitap almanız gerekmiyor sadece paylaşarak da destek olabilirsiniz. Unutmayın kötü olan ticaret değil, kötü olan ticaretin kimin çıkarlarına hizmet ettiğidir. Kısacası aynı ‘ticaret’ birçok hayvanın acısının dinmesini de sağlayabilir. Aşağıda sistem hakkında daha detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Hepinizi kitap okumaya ve doğanın bizim kadar şanslı olmayan varlıklarını kalpten sevmeye davet ediyoruz.

dok-kapak

Doyuran Kareler

Sokak hayvanları için oldukça doyurucu ve aynı zamanda sosyal medyada hayvanseverler tarafından yoğun şekilde paylaşılan yeni bir projeyi hayata geçirdik. “Evlenirken sokak hayvanlarını doyurmak ister misiniz?” sloganıyla ortaya çıkan projenin adı “DOYURAN KARELER“.

Düğün fotoğrafları çekerek çalışmalarını başlatan Doyuran Kareler gelen yoğun istek üzerine portre ve kurumsal fotoğraf çekimlerini de mama karşılığında gerçekleştiriyor. Düğün fotoğraf çekimlerini 1600 liralık mama, portre fotoğraf çekimlerini 600 liralık mama alınması karşılığında yapıyor.

Doyuran Kareler’de profesyonel fotoğrafçı arkadaşlarımız, profesyonel fotoğraf çekimlerinizi tamamen sokak hayvanlarına mama alınması karşılığında gerçekleştirmeyi teklif ediyor. Evlenirken en mutlu günlerinden birini yaşayan çiftlerimiz bir yandan en güzel karelere sahip olurken, diğer yandan sokak hayvanlarının karnını doyurma şansına sahip oluyor. Kurumsal işletmeler ihtiyacı olan fotoğraf çekimlerini sokak hayvanlarına mama alarak yaptırabiliyor. Adı üstünde “Doyuran Kareler”.

sahiplenelim.com

sahiplenelim.com

Sahiplenelim.com kâr amacı gütmeyen bir internet kuruluşudur.

Misyonumuz, terkedilmiş hayvanların zulmünü ve ihmalini ortadan kaldırmak ve insan / hayvan bağını güçlendirecek bir eğitim, bakım ve kaygı ortamını ortadan kaldırmaya teşvik etmektir.

Mesleğimiz gereği kaybolmuş ya da insanlar tarafından zarar görmüş hayvanları haber yaparak yaygın medya kuruluşlarında hayvanseverlerin sesini duyurduk. Fakat bu tarzda o kadar çok istekler, şikayetler ve haber konuları elimize geldi ki bende bir hayvansever olarak bu siteyi açmaya karar verdim.

Hem kayıp PET ilanları, hem ücretsiz sahiplenme ve sahiplendirme yapabilme adına umarım faydalı bir adım atmış olurum.

banabirak.com

banabirak.com   Köpek gezdirme, pansiyon, ziyaret, pet taksi hizmetleri

patili oteller

Patili Oteller:

Patilioteller.com’da  bulunan tüm oteller, kediniz veya köpeğinizle aynı odada konaklamanızı kabul eden “gerçek hayvan dostu” otellerdir.

Bu sitede pet dostu otel, restorant, tekne turları ve parkları bulabilirsiniz 🙂

hasan-kizil

Hasan Kızıl

Engelli hayvanlar için kendi imkanları ile protez yapıyor.

Yolun açık olsun Hasan 🙂

 

Bu yazı Hayvanlar- Animals içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.