Urla Şarapçılık

Bir bayram günü yapılacak en güzel şeylerden birisi arabaya atlayıp çevreyi deneyimlemek, keşif yapmaktır. Böyle bir keşif turunda sıkça duyduğum ve basında okuduğum Urla Şarapları tesisi karşıma çıkıverdi.

Urla-Sarapcilik (12)Urla-Sarapcilik (11)Urla-Sarapcilik (10)Urla-Sarapcilik (1)Urla-Sarapcilik (2)Urla-Sarapcilik (3)Urla-Sarapcilik (4)Urla-Sarapcilik (5)Urla-Sarapcilik (6)Urla-Sarapcilik (7)Urla-Sarapcilik (23)Urla-Sarapcilik (24)Urla-Sarapcilik (25)Urla-Sarapcilik (26)Urla-Sarapcilik (27)Urla-Sarapcilik (28)Urla-Sarapcilik (29)

2010 senesinde açılan Urla Şarapları şarap tadımı yapmak isteyenler ve harika bir bağ içersinde vaktini geçirmek ve doğa ile bütüneşmek isteyener için nefis bir ortam.

Burası hem bağ, hem üretim tesisi, hem 2 odalı bir otel, hem tadım mekanı hem de düğün alanı olarak ta kullanılabiliyor. Üretim alanını gezebilmek için önceden haber vermeniz doğru olur çünkü her zaman gezilmesine izin verilmeyebiliyor.

Urla-Sarapcilik (18)Urla-Sarapcilik (19)Urla-Sarapcilik (20)Urla-Sarapcilik (22)

Bayramların ilk günü ve yılbaşının ertesi günü dışında haftanın 7 günü açık olan tesiste şarap tadım alanı mevcut. 8 kişi üzeri gelirseniz mutlaka rezervasyon soruluyor ve ücret talep ediliyor. Şarap tadımı yetkililer eşliğinde içtiğiniz şarabın özellikleri, hikayesi, üzüm yapısı, saklama ısısı, hangi tür yemek ile içilmesi gerektiğine kadar anlatılarak gerçekleştiriliyor. Tadım var ama cafe veya restorant yok. Ona göre fazla aç gelmemek en doğrusu.

Şarap satın almanız mümkün, başka yerlerde de bulabileceğiniz Urla Şarapları için burada ziyaretçilere özel bir iskonto sunuluyor.

Urla-Sarapcilik (16)Şarapların hepsi ödüllü. Ödüller duvarlarda asılı ve yetkilier tarafından anlatılıyor.

Urla-Sarapcilik (17)Aron ve Chappy tesisin 2 golden retriever’i ve her gelen tarafından sevgi ile karşılanıyor. Dolayısı ile Urla Şarapçılık aynı zamanda “hayvan dostu” bir işletme!

Urla-Sarapcilik (14) Urla-Sarapcilik (15)

Web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilen Urla Şarapçılık’ta 2 odalı 2 rooms hotel mevcut. Otel dolu olduğu için odalarını ziyaret etme imkanı bulamadık ancak web sitesinden görülebilir.

Urla-Sarapcilik (21)

 

 

 

Bu yazı Urla içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.