Germiyan Köyü, Çeşme

Geçen sene sonunda basında Nuran Erden‘in haberlerini sıkça okuduk. Germiyan köyünün duvarlarını süslediğini, bu süslemelerin fotoğrafları derken bu sefer geçen hafta sosyal medyada önüme aynı haber düşünce hadi bakalım Germiyan köyüne gitme vakti dedim.

Sessiz, herkesin size selam verdiği, çay içmeye davet ettiği, sokaklarda kendi yetiştirdikleri ve ürettikleri ürünleri sattıkları, kedi ve köpeklerin peşinizden gezdiği, kuş sesleri arasında  köyde 2 tane de kahvaltı edip öğle yemeği yiyebileceğiniz yer mevcut. Tam bir huzur yuvası.

Alaçatı bugünkü Alaçatı olmadan önce aynı bu havası vardı. Sessiz sokaklar, köylüler, eski püskü evler, el emeği göz nuru ürünler…

Sokaklarda gezip Nuran ablanın duvar resimlerini görmek çok zevkli. Ne yazık ki yağmur ve karlar resimlerin renklerini soldurmuş, resimlerin tekrar renklendirilmesi lazım. Çeşme belediyesinden destek bekleniyor…

cesme-germiyan-koyu (1)cesme-germiyan-koyu (2)cesme-germiyan-koyu (3)cesme-germiyan-koyu (4)cesme-germiyan-koyu (5)cesme-germiyan-koyu (6)cesme-germiyan-koyu (7)cesme-germiyan-koyu (8)cesme-germiyan-koyu (9)cesme-germiyan-koyu (10)cesme-germiyan-koyu (13)cesme-germiyan-koyu (14)cesme-germiyan-koyu (15)cesme-germiyan-koyu (16)cesme-germiyan-koyu (17)cesme-germiyan-koyu (18)cesme-germiyan-koyu (19)cesme-germiyan-koyu (20)cesme-germiyan-koyu (21)cesme-germiyan-koyu (22)cesme-germiyan-koyu (24)cesme-germiyan-koyu (25)cesme-germiyan-koyu (26)cesme-germiyan-koyu (27)cesme-germiyan-koyu (28)cesme-germiyan-koyu (29)cesme-germiyan-koyu (30)cesme-germiyan-koyu (31)cesme-germiyan-koyu (33)cesme-germiyan-koyu (35)cesme-germiyan-koyu (36)cesme-germiyan-koyu (39)cesme-germiyan-koyu (41)cesme-germiyan-koyu (43)cesme-germiyan-koyu (44)cesme-germiyan-koyu (45)cesme-germiyan-koyu (47)cesme-germiyan-koyu (48)Ağaçların altında nefis bir köy kahvaltısına ne dersiniz? Taşlı Tarla harika! cesme-germiyan-koyu (49)cesme-germiyan-koyu (50)cesme-germiyan-koyu (51)cesme-germiyan-koyu (52)cesme-germiyan-koyu (53)cesme-germiyan-koyu (54)cesme-germiyan-koyu (55)cesme-germiyan-koyu (56)cesme-germiyan-koyu (58)cesme-germiyan-koyu (60)Burası da Otantik ev. Köy manzaralı kahvaltı ve öğle yemeği sunuluyor. Sevilen eski dizi Fatmagül’ün suçu ne burada çevrilmiş. Öğle yemeğine gidecekseniz haber verin, size göre yemek hazıranıyor. Kapıda sizi cafenin köpeği MAYA karşılıyor.

cesme-germiyan-koyu (91)cesme-germiyan-koyu (61)cesme-germiyan-koyu (63)cesme-germiyan-koyu (64)cesme-germiyan-koyu (65)cesme-germiyan-koyu (66)cesme-germiyan-koyu (67)cesme-germiyan-koyu (68)cesme-germiyan-koyu (69)cesme-germiyan-koyu (70)cesme-germiyan-koyu (71)cesme-germiyan-koyu (72)cesme-germiyan-koyu (73)cesme-germiyan-koyu (76)cesme-germiyan-koyu (77)cesme-germiyan-koyu (79)cesme-germiyan-koyu (83)cesme-germiyan-koyu (84)cesme-germiyan-koyu (85)cesme-germiyan-koyu (86)cesme-germiyan-koyu (87)cesme-germiyan-koyu (88)cesme-germiyan-koyu (90)

Bu yazı Seyahat- Travel içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s