Munch / Van Gogh

Amsterdam Van Gogh müzesi‘nin sene ortasında yeni açılan bölümünde aynı dönemin 2 sanatçısı Edvard Munch ile Vincent Van Gogh arasındaki paralelliklerin ve esinlenmelerin sergilendiği Munch/Van Gogh sergisi yer alıyor. 25 Eylül tarihinde başlayan sergi 17 Ocak 2016 tarihine kadar sürecek.

vangogh-munch (1)vangogh-munch (2)vangogh-munch (3)vangogh-munch (7) Edward Munch, 1883, study of an old mans head, oil on canvas vangogh-munch (9)Christian Krogh, 1883, Sleeping mother, oil on canvas vangogh-munch (11) Edvard Munch, 1884, morning, oil on canvas vangogh-munch (13) Edvard Munch, 1898, Metabolism, watercolour and indian ink on paper vangogh-munch (15)vangogh-munch (16)vangogh-munch (17)vangogh-munch (18)vangogh-munch (19)vangogh-munch (20) Edvard Munch, 1896, the sick child, oil on canvasvangogh-munch (22) Müzenin ziyaretçilerini sergiye dahil etmek adına çıkışta düzenlenmiş duvar enstalasyonunda ziyaretçilerden duvarda asılı kartlara 3 sorunun cevaplarını yazmaları istenmekte:

  1. Nelerden korkuyorsun?
  2. 2. En son ne zaman aşık oldun? veya kendini üzgün hissettin?
  3. Neye inanıyorsun?

Sonra da: Bu kartları istediğiniz kata asın. Sonra tüm sergiyi kartınızı yazarken hissettiğiniz duygular ile tekrar gezin…vangogh-munch (23) Müzenin yeni açılan bölümündeki bu fuaye alanında hem müze mağazası, hem DJ etkinliği hem de happy hour için drink alabileceğiniz bir alan bulunuyor. Dolayısı ile sergiyi ziyaret ettikten sonra müzede kalıp takılabiliyorsunuz. vangogh-munch (24)

Bu yazı Sergi-Exhibitions içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.