Diyabetik, glutensiz, vegan pastane

Son dönemlerde artan şeker hastalığına karşı özel ürünler üreten pastane bulmak çok zor. İzmir’de Analytichef pastanesi bu ihtiyaca farklı ürün çeşitleri ile cevap veren sanırım tek mekan…

Instagram sayfasından ve web sitesinden ürünleri, ürünlerin detaylarını ve fiyatlarını görmek ve sipariş vermek mümkün.

Analytichef kurucusu Görkem Küçükçolak sorularımı cevapladı:

  1. Analytichef ismi nereden geldi?
AnalytiChef ismi gerek kurumsal hayatımdaki deneyim geçmişimden  gerekse de çevremin tanımlamasından geldi. Analitik düşünenleri bir problemi çözmek için, bilgileri ayrıştırarak ve sorunu oluşturan öğeleri göz önüne alarak sonuca varmak için yürütülen sistematik düşünme tarzına sahip kişiler olarak tanımlıyorlar bir çok kaynakta. Glutensiz, diyabetik ve vegan pastalar ise gerek yapıları gerekse de lezzet kaygısı nedeniyle ulaşılması ve yapılması zor lezzetlerdi. Burada problematik olan ise bilinen güzeller güzeli pasta lezzetlerini aynı keyifle yiyebileceğimiz glutensiz, diyabetik veya vegan pastalar haline dönüştürmekti. Aslında bir anlamda hem maliyet hem de lezzet açısından zoru ama sağlıklı yolu seçmeye karar verdim.

Bu işe ne zaman başlama kararı aldınız?

17 senelik kurumsal hayatımın son 5 senesi bu yöndeki planlar ve eğitimler ile geçti. 2018 yılında ise İzmir’de dükkanımızı açtık. 

Burası açılmadan önce yine aynı sektörde miydiniz?

Hayır değildim. 17 senelik bir kurumsal hayat geçmiş hayatı olan yönetim danışmanlığı ve pazarlama alanlarında çalışan bir beyaz yakalıydım. Bir beyaz yakalı hayali olarak başladı diyebilirim.  

glutensiz, şekersiz, vegan, diyabetik pasta/tatlı ürünleri neredeyse yok gibi. Halbuki şeker hastalığı artık ilk 3 hastalık içersinde. Bu konuda önde olmayı neye istinaden seçtiniz?

Aslında hikayem sevdiklerimi ve çevremi mutlu etme amacıyla yapılan pastalar ile başladı. Gerek arkadaş çevremde  gerekse de ailemde sağlığına dikkat eden ve sağlık problemleri olanlara yönelik lezzet arayışları kapsamında glutensiz, şekersiz ve vegan pastalar yapmaya başladım. Sevdiğimiz ve bilinen pastaları glutensiz ve şekersiz olarak yapmaya çalışmak hem zoru hem de maliyetli olanı seçmek oldu fakat değer katmak ve fark yaratma kaygısı bu yolu önüme getirdi. 

Ürünlerinizi nasıl belirliyorsunuz?

Pastanemizde sadece glutensiz unlu mamuller sunuyoruz, glütenin yanlışlıkla glütensiz hamurlara karışması riskinin çok yüksek olduğunun farkındayız. Birinci önceliğimiz bu. Bilinen ve beğenilen pastaları glutensiz, şekersiz yapmaya çalışmamız dışında çok beğenilen kendi tariflerimizde bulunuyor. Burada sağlıklı, lezzetli ve şık olması en önemsediğimiz üç başlık.

Şu anda en beğenilen tatlınız hangisidir?

Aslında farklı tarzlarda sevilen birçok pastamız var. İlk üçte böğürtlenli, yaban mersinli fındıklı bitter çikolatalı Chocoberry dışında, magnolyalı San Sebastian cheesecake’imiz ve kırmızı meyveli  rafine şekersiz & unsuz Sade pastamız var.

İzmir için hedefiniz nedir? Şubeleşmeyi düşünüyor musunuz?

İzmir ve çevresinde şubeleşme hedefimiz evet var. Planlamalarımız devam ediyor 🙂

Pastaları siz mi hazırlıyorsunuz yoksa ayrıca imalat ekibiniz var mı?

Pastaları ben ve ekip arkadaşlarım ile hazırlıyoruz. Kendi tarifimiz olan bir çok pasta & cheesecake’i bu değerli ekip ile oluşturduk.  

 

Analytichef

Çınarlı Mahallesi, Ozan Abay Cd. No:8, 35170

Konak/İzmir, Türkiye

Ege Perla AVM 2. Kat

+90 232 502 7580

 

 

Glutensiz, Şekersiz, Vegan Pastalar

Bu yazı Sağlık-Health içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.