Astrologlar 2021 için neler diyor

Astroloji ilginç bir bilim dalı, eğitimi hiç kolay değil, öğrenilmesi ve hakim olunması gözlemlediğim kadarı ile uzun yıllar alıyor. Ancak oldukça da zevkli. Geleceğin gezegenlerin konumuna enerjilerin döngüsüne göre öngörülebilir detaylar ile dolu olmasını ilginç bulurum.

Ancak dikkatimi çeken bir diğer konu genelde hiçbir astroloğun hiç telaffuz edilmemiş birşeyi söylemiyor olması. Daha önce duyulmamış görülmemiş bir tarif dinlemedik. Neden, çünkü hiç bilinmeyen bir şeyi hayal etmeniz, tarif etmeniz, kelimelere dökmeniz neredeyse imkansızdır. Mutlaka bir yerde bahsi geçmiş konular ele alınmakta.

nostradamus“, “babavanga” gibi kahinler dünyaya kolay gelmiyor.

Burada derleyelim, 1 sene sonra geri dönüp değerlendirmek üzere.

Bakalım kim neler demiş:

Dinçer Güner ile başlayalım…Kendisinin Cüneyt Özdemir, Fatih Altaylı, Ertan Özyiğit ile yaptığı röportajlar ile kendi youtube kanalındaki videolarının derlemesini okuyabilirsiniz:

2021 enteresan bir sene, 2020 kadar zor bir sene olmayacak. Eğer meydana gelecek değişimlerden kokarsanız sizin için zor geçer, korkmazsanız zor bir sene değil.

Ocak, Şubat, Haziran ve Kasım ayları çok önemli, 2021’e damgasını vuracak tarihler.

2021 aşı savaşları, aşı ile ilgili ülkelerin birbirleri ile yapacakları ekonomik savaşlar ve aşıların güvenirliğinin sürekli test edileceği ve aşıların üzerinde sürekli çalışmalar yapılacağı bir sene.

2021’de dünya ikiye ayrılacak. Yeni dünya düzeni ve eski dünya düzeni. Bu 2 düzeni temsil edenler bir nevi birbirleri ile kavga edecekler. Yani teknolojiyi yani yapay zeka, çip ve aşıyı kabul edenler ve bunları kabul etmeyen insanlar. İnsanlar ikiye ayrılacak ve birbirleri ile ilişki kurmaları zorlaşacak.

Nükleer…Özellikle Şubat-Haziran ve Aralık ayında önemli konular masaya yatırılacak. Nükleer sızıntılar olabilir. Ülkeler kendi içlerindeki nükleer gücü söyleme dönüştürebilir, kullanmak zorunda değiller, bu bir tehtid unsuruna dönüşebilir.

2021 devrimler senesi, dünyada ve bireysel hayatımızda devrimler yaşanacak. Geçen sene gördüğümüz ayaklanmalar bir fragman idi…Devletlerinden yardım alamayan, haksızlığa uğrayan, fikirlerini ifade edemeyen ülkelerin harekete geçeceği bir sene.

Büyük isyanlar ve ayaklanmalar var, daha ziyade ırkçılıkla ve cinsel ayrımcılıkla ilgili dünyada ciddi problemler olabilir. Aşı karşıtlarının da ayaklanması söz konusu.

Farklılıkların yani farklı din, ırk, düşünce, cinsel tercihe sahip grupların daha fazla özgürlüğe, hakka sahip olacağı yeni dünya düzenine doğru bir geçiş olacak.

Fransa, Almanya-Berlin Ve Amerika’ya dikkat. Güç batıdan doğuya kaymaya başlıyor, bunu önümüzdeki birkaç senede göreceğiz, Rusya, Çin, Hindistan, Japonya…2022’den itibaren bu grupta Türkiye’yi de görmeye başlayacağız, önemli bir yere sahip olacak.

İnsanlar gülebilir ancak Türkiye 2022 sonu itibari ile dünya sahnesinde bir Rusya, bir Çin kadar güçlü bir ülkeye dönüşmeye başlayacak, önemli bir evrim yaşayacak.

Dünya büyük krizler yaşarken Türkiye bu krizi biraz daha rahat atlatacak. Belki büyük dijital yatırımlar olabilir ve bu sayede bu gerçekleşebilir, yani yatırımları sayesinde daha hafif atlatabilir.

2021 ekonomide ciddi dalgalanmaların olacağı bir sene, yeni bir ekonomik sisteme geçiş görülüyor, kripto paralar için yeni bir zemin oluşacak. Ocak’ta ve Mart’ta kripto paralar test edilecek, yani hacklenebilir mi hacklenemez mi…Bununla ilgili belki bir güvenlik açığı ortaya çıkabilir. 2021 senesi dünya genelinde ekonomik anlamda bir kriz senesi.

Elektrikle alakalı bazı sıkıntılar yaşayabiliriz, elektrik kaynaklarına ulaşmak, elektriğin devamlılığı, elektrik kısıtlamaları, güç yetmeyebilir.

Su krizi, beslenme krizi ve tarım! 2024 ve 2025 senesinde su savaşları başlayacak. Toprak, toprağın verimliliği ve su konusu çok önemli. Acilen tüm ülkeler toprağa, tarıma ve su arıtma yöntemlerine kadar ciddi bir şekilde teknolojik anlamda büyük yatırımlar yapmalı. Su önümüzdeki 3-4 sene içersinde çok önemli bir noktaya gelecek.

Yer sarsıntıları yani depremler açısından da çok dikkat edilmesi gereken bir sene.

2,5 sene boyunca dünyada çokça kasırga ve hortumlar görülebilir, hava muhalefeti ile ilgili önemli sorunlar görülebilir.

2021 adete bir resetlenme senesi olacak, bildiğimiz herşeyi yeniden kurmak zorunda kalacağız, bütün sosyal ilişkiler, yaşam tarzımız, ekonomik yapılarımız, insan ilişkilerimiz, sağlık sektöründen faydalanma şeklimiz her alanı yeniden yapılandıracağız, bir yap-boz gibi.

Soruşturmalar, incelemeler artacak.

İnsan hakları konusu: insan hakları mahkemelerinde yargılanacak insanlar ve çok ses getirecek yargılanmalar olacak.

Ekip ruhunun önemini göreceğiz. Birçok dernek kurulacak.

Sosyal medyada insanların yaptığı paylaşımlardan insanlar mı sorumlu yoksa sosyal medya şirketleri de en az insanlar kadar sorumlu mu, şirketlerin sorumluluk alması gerektiren konuların davaları görülecek.

Kolektif değerler değişecek. Araba, ev, makam, tabiata zarar vermek…İnsan önemli olacak. Çünkü son 200 yıldır para önemli idi, paran varsa her yerde borunu öttürüyordun, paranın güç olduğu ve her kapıyı açtığı bir dönemdi. Bu 2021’de hemen değişmeyecek, bu bir süreç.

Medyanın özgürlük mücadelesi olacak, nereye kadar düşünce ve ifade özgürlüğü tartışılacak.

Birçok asparagas haber çıkacak. Bilgi kirliliği 2021 Kasım’a kadar devam edecek. Bilgiyi süzerek okumayı öğrenmek gerekiyor.

Mesleki anlamda gelişmek adına birçok eğitimler alınacak.

İdam konusu, Mart ayı idamla ilişkili konularda çok önemli. Dünya genelinde konuşulacak, Kasım ayında gerçekleşecek tutulma ile birlikte idam konusu tartışılabilir, gündeme gelebilir, köşe yazarı yazar biz çok konuşuruz gibi olabilir.

2021 senesi teknolojik anlamda bir rönesans senesi, yepyeni teknolojik buluşlar geliyor, şu ana kadar görmediğimiz teknolojik yeniliklerle karşılaşacağız.

Göç ve din konuları gündemde olacak.

Hiçbir şeyi fanatikçe ele almayın, din, spor, seyahatler, uluslararası ilişkiler, uluslararası ticaret konusunda fanatik olunmamalı.

2021 Kasım ayına kadar eğitimle ilgili aç-kapa olacak, yani okullar defalarca açılıp kapanacak.

Uluslararası ticaret kanunlarında değişimler meydana gelebilir.

Uzayda yaşamakla alakalı 2021 sonuna doğru çok önemli gelişmeler yaşanacak. Önümüzdeki 2,5 sene boyunca Elon Musk ön plana çıkacak. Uzayla ilgili çok büyük ticari yatırımlar olacak, çok önemli keşifler yapılacak.

Havacılık sektörüne önemli kurallar ve yasalar gelecek.

Seyahatlerin olması için çaba sarf edilecek, vize şartları değişecek.

14 Mayıs-28 Temmuz arası dünyanın şifalanma adına önemli adımlar atacağı dönem. Belki aşı değil ama ilaç gelebilir. İlaçla alakalı önemli adımlar atılacak. Asıl şifalanma 29 Aralık 2021.

2021 delilerle dahilerin senesi olacak. Akıl sağlığını etkileyen başka tür virüsler çıkabilir, bir sürü deliren ve aklını kaybeden insanları göreceğiz, ama bir taraftan da çok büyük dahilerin ortaya çıkacağını, belki de önümüzdeki 200 yıla damgasını vuracak önemli icatlar yapılacak.

2021 data savaşları, bilgi güvenliği, siber güvenlik çok önemli.

Data ve yapay zeka hayatımızda daha fazla yer almaya başlayacak. Yaptığımız birçok işi yapay zekalı robotlar yapacaklar, bunun sonucunda işsizlik artacak. Yapay zeka ile insanlar arasında uyumsuzluk başlayacak.

The Story of God” filmini izleyin. Bu filmde anlatılan konuların bizi beklediği öngörülüyor.

Bilgisayarla beyin arasında ilişkiler kurulacak.

İnsan bedenine teknoloji sokulacak. Çipler geliyor. Çip konusunu çok konuşacağız.

Bilgi önemli olacak, bilgi güç olacak, para değil.

Kapitalist sistem yıkılıyor. Kapitalizmin ve sosyalizmin birleştiği yeni bir yapı geliyor.

Dünya sahnesinde görmeye alıştığımız liderler değişecek. İlk adımını Trump ile yaşadık. 2021 Ekim, Kasım, Aralık Rusya’da önemli bir tutulma yaşanacak. İktidar görevi bırakabilir, belki sağlıkla ilgili bir kriz yaşayacak, sadece liderle kalmayacak.

Savaşçı kadınlar, dünyayı harekete geçirecek kadın figürleri ortaya çıkacak. Sosyal adaleti sağlayacak olan yeni liderler ortaya çıkacak.

Avrupa birliği dağılacağını öngörüyorum. 2021’de AB eski gücü kalmıyor.

Çok büyük bir olasılık olmamakla birlikte Türkiye’de Mart, Mayıs ve Haziran’da erken seçime dair konuşmalar olabilir. Kasım ve Aralık’ta bir erken seçim yapılabilir. Türkiye’nin doğum günü 29 Ekim’den önce seçim yapılırsa muhalefetin eli bir tık daha güçlü, 29 Ekim’den sonra yapılırsa iktidarın eli bir tık daha güçlü olacak. Seçimin ne zaman yapıldığı önemli. 29 Ekim bir sınır.

2021 senesi vergi reformlarının olacağı bir sene. Vergi ile ilgili daha sert kurallar gelebilir. Daha kısıtlayıcı olabilir, kontrol mekanizması genişleyebilir. Borsa ile ilgili kurallar değişebilir, yatırım kuralları yenilenebilir.

10 Haziran’daki güneş tutulması çok önemli, bu tutulma bilgi güvenliği açıkları, ifşalar, hack, uluslararası güvenliği sarsan konular

28 Ocak çok önemli, dünya üzerinde zehirlenme vakaları ve zehirle ilgili çok önemli durumlar meydana gelebilir, kullandığımız ilaçlara yediğimiz şeylere dikkat etmemiz gerekebilir.

28 Mart’ta dolunay var, büyük sahtekarlıklar, büyük havayolları problemleri yaşanabilir

8 Ağustos- 7 Eylül arası büyük yangınların çıkabileceği bir zaman dilimi…

İnsan vücudu evrimleşmeye başlayacak, bazı organlarımızı daha fazla kullanmaktan dolayı gelişmeler olacak.

Kodlamayı öğrenin, çocuklarınıza ve kendinize kodlamayı öğretin.

Bu yazı Astroloji - Astrology içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.