Yılbaşında hediye al, destek ol

2020 birçoğumuz için oldukça zorlayıcı geçti, pandemi dolayısı ile kapanan yerler ciddi bir işsizlik yarattı, ocaklar söndü, kiralar, okul taksitleri ödenemedi. Sağlık sorunları ile mücadele edenlerin ilaç ve cihazlarına gelen zamlar henüz daha medyaya yansımadı bile, %30-40-50 ve 100’lere varan malzeme zamları dehşet verici idi. Pandemi affetmedi, beni ilgilendirmez dedi.

Anlamı olan, bir başkasını da mutlu edecek, ona destek olacak, bir ihtiyacını karşılamasına vesile olacak mecralardan sevdiklerimize hediye alarak kendimize, sevdiğimize ve ihtiyacı olana üçlü mutluluk yaşatabiliriz.

MoonlightCraft

Bir tür kas erimesi sebebi ile solunum cihazına bağlı hayat süren ancak hastalık teşhisi henüz tam anlamı ile konulamamış sevgili Başak, yoğun bakım, kanül değişimi, ilaçlar ve gerekli cihazlar kaynaklı her ay artan masraflarını karşılayabilmek adına annesi ile birlikte MoonlightCraft girişimini kurdu.

Burada 2 set meditasyon kiti satılıyor. Mumları anne kendisi hazırlıyor ve döküyor, paketlemeler Başak’tan.

Geçirdikleri süreçleri yakından bildiğim tam bir mücadele hikayesine sahip anne-kız değerli siparişlerinizi bekliyor

https://www.instagram.com/moonlightcraftt

shopier.com/moonlightcraft

BİR MİLYON KİTAP

Türkiye’de her yıl yaklaşık 1.3 milyon çocuk dünyaya geliyor. Araştırmalara göre bu çocukların sadece 300 bin kadarının evinde kitap bulunuyor. Diğer bir ifadeyle, Türkiye’de doğan çocukların yaklaşık yüzde 80’i kitap olmayan bir eve gözlerini açıyor. İşte 1 Milyon Kitap Projesi, doğar doğmaz tüm çocukların kitaplarla buluşması amacıyla hayata geçirildi. 1 Milyon Kitap, Türkiye’de çocuklara doğumdan itibaren kitap okumanın önemini anlatmak ve evinde kitap olmayan çocuklara ilk kitaplarını hediye etmek hedefiyle Prof. Dr. Selçuk Şirin tarafından başlatılan bir sosyal girişim projesidir.

BİR DİLEK TUT DERNEĞİ

3-18 yaş arası, hayati tehlike taşıyan hastalıklara sahip çocuklarımızın dileklerini gerçekleştiren dernek yılbaşı için güzel setler yaratarak verdiğiniz her sipariş ile hasta bir çocuğun dileğini gerçekleştirmek üzere çalışmalar yapıyor.

NAHIL

Kadın emeğini değerlendirme vakfı ikisadi işletmesi Nahıl, 2003’ten bu yana dar gelirli kadınların ürünlerinin satışına destek olmaktadır.

http://www.nahil.com.tr

İHTİYAÇ HARİTASI

Türkiye genelinde ihtiyaç sahipleri ile bağış yapmak isteyenleri bir araya getiren platform.

http://www.ihtiyacharitasi.org

AÇIK AÇIK

Dilediğiniz herhangi bir alanda faaliyet gösteren güvenilir, gelir-gider hesapları görülebilen derneklerin bir arada toplandığı platform. Derneklerin tüm kampanyalarına ulaşabilirsiniz.

http://www.acikacik.org

Bİ DESTEK OL

STK’ların bilinirliğini rttırmak adına kurulmuş platformda şu anda desteklenen kampanyalardan birisi Köyde okuyan çocukları destekleme dayanışması:

https://www.bidestekol.com/tr/projects.read/id/2

CİN ALİ

Benim gibi Cin Ali ekolünden geliyorsanız o minik kitapların ne anlama geldiğini iyi bilirsiniz. Hem Cin Ali’yi tekrar yaşatmak hem de Cin Ali müzesine destek olmak adına online Cin Ali hediye setleri sipariş edebilirsiniz!

http://www.cinali.com.tr/15/16

Bu yazı Alışveriş - Shopping içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.