Covid-19 şirket destek kampanyaları

Corona virüs karantina günlerinde verdikleri hizmetler ve yarattıkları sosyal sorumluluk bilinci yüksek destek kampanyaları ile gönlümüzde yer eden firmalar, işbirlikleri ve faaliyetleri:

aksa-jenerator

AKSA JENERATÖR: Tüm dünyada görülen Covid-19’a karşı eşi görülmemiş bir dayanışma ruhuyla mücadelemiz sürüyor. Aksa Grup şirketleri olarak bu mücadelede biz de varız diyor ve devletimizin başlattığı “Milli Dayanışma Kampanyası”na 5 milyon TL tutarında bağışta bulunuyoruz.

amazon

AMAZON TÜRKİYE:  Türkiye’de Covid-19 krizinden en fazla etkilenen kesimlerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 3,5 milyon TL bağış yaptı.

anadolu-efes

ANADOLU EFES: COVID-19 ‘dan etkilenen yeme içme ve eğlence sektörü çalışanlarının yanında olmak için Anadolu Efes olarak 1 Milyon TL kaynak ayırdık ve Ahbap Derneği ile “Dayanışma Birlikte Güzel”i başlattık.
Başvuru adresini yarın kendi sayfalarımızdan ve @ahbapplatformu nun sosyal medya sayfalarından takip edebilirsiniz.

arcelik-global

ARÇELİK: Koronavirüs salgını ile mücadelede tek yüreğiz! Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık Bakanlığı’nın liderliğinde, Biosys’in geliştirdiği yerli mekanik ventilatörün seri üretimi için @aselsan_resmi ve @baykarsavunma ile güçlerimizi birleştirdik. Mühendislik, inovasyon ve üretim gücümüzü toplumsal sağlık seferberliğinin bir parçası haline getirmekten gurur duyuyoruz!

arkas-holding

ARKAS HOLDİNG: Kenetlenmenin, birlik olmanın daha da önem kazandığı bu zorlu günlerde geçmişte olduğu gibi bugün de halkımızın ve devletimizin yanında olmaya devam ediyoruz.
Milli Dayanışma Kampanyası’na; Arkas Holding adına 2 Milyon TL, iştiraklerimizden TIL ortaklı Marport Liman İşletmeleri adına 1,3 Milyon TL olmak üzere toplamda 3,3 Milyon TL destek vermeyi milli bir görev olarak kabul ediyoruz.

Bilgili-Holding

BİLGİLİ HOLDİNG: İstanbul’da, Bilgili Holding bünyesinde bulunan otel ve öğrenci yurtlarımızın toplam 500 odası sağlık çalışanlarına tahsis edilmiştir.

boyner

BOYNER GRUP : Boyner Grup olarak ülkemizin Covid-19 salgınıyla mücadelesine destek için 3 Milyon TL kaynak ayırdık. Sağlık çalışanlarımıza sağladığımız ve sağlamaya devam edeceğimiz 2 Milyon TL tutarındaki ayni katkıya ek olarak Milli Dayanışma Kampanyası’na da 1 Milyon TL ile destek veriyoruz.
Ayni desteğimiz kapsamında;
Lokman Hekim Sağlık Vakfı işbirliğiyle sağlık kurumları ve sağlık çalışanlarının kullanımı için Altınyıldız ve Boyner’in tedarik ettiği 50.000 cerrahi maske ve 5.500 koruyucu tulum bağışlıyoruz. Tıbbi malzeme bağışlarımız önümüzdeki günlerde de devam edecek.
Boyner, Morhipo ve Altınyıldız Classics markalarımızın mağaza ve depolarında bulunan ürün (t-shirt, iç giyim, pijama, battaniye, nevresim ve terlik) stoklarımızı, hepimizin iyi olması için kahramanca mücadele eden ve oteller ile yurtlarda kalan sağlık çalışanlarının ihtiyaç ve taleplerine açıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Holding ve Grup şirketlerimize ulaşan talepler doğrultusunda yaptığımız gönderimleri artırarak sürdürüyoruz.
Ayrıca Altınyıldız kumaş fabrikamızın Nisan ve Mayıs üretim kapasitesinin bir bölümünü medikal tulum ve önlük kumaşı üretimine ayırdık. Mart ayı sonunda başlattığımız Ar-Ge çalışmasının tamamlanması ve ilgili kurumların onayının ardından seri üretimine başlamayı planladığımız yeni ürünümüzle önümüzdeki dönemde ortaya çıkacak ek medikal tulum ve önlük kumaşı ihtiyacına destek olacağız.

BP-Turkiye

BP Türkiye: Koronavirüsün (Covid-19) etkileri dünyanın her yerini etkilerken BP, toplumlara yardım
etmek için çalışıyor. Bu krize cevaben, hayat kurtaran çalışmalarına destek olmak amacıyla,
İstanbul’da hizmet veren İl Sağlık Müdürlüğü ambulanslarına akaryakıt bağışlıyor.Bu bağış, Nisan ayı boyunca 1 milyon TL değerinde akaryakıt teminini kapsayacak.

coca-cola-tr

COCA COLA TÜRKIYE: Türkiye’nin dört bir yanında, milyonlarca evde kalplerimiz bir. Coca-Cola Türkiye olarak Tider ve Kızılay aracılığıyla 7 bölgede, 29 şehirde, 150 bin haneye ulaşan gıda bankalarına, gıda ve temizlik malzemesi desteği sağlıyoruz.

divan-otelleri

DİVAN GRUBU: Ülkemize ve toplumumuza karşı duyduğumuz sorumluluğun bilinciyle Divan İstanbul, Divan İstanbul City ve Divan Suites İstanbul G-Plus otellerimizi sağlık çalışanlarımızın hizmetine sunuyoruz.
Sürecin başından itibaren uyguladığımız tüm dezenfeksiyon süreçlerini ve tedbirlerini en üst seviyede uygulamaya devam edeceğiz.
Tüm çalışma arkadaşlarımızın ve misafir edeceğimiz sağlık çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği en önemli önceliğimizdir.

DOGUS-GRUBU

Doğuş Grubu: Milli Dayanışma Kampanyası’na; Doğuş Holding, Doğuş Otomotiv, Doğuş – Yüce Oto ortaklığı / Skoda, Doğuş İnşaat, Doğuş Yayın Grubu, Doğuş Turizm, n11.com ve TÜVTÜRK başta olmak üzere tüm Doğuş Grubu ailesi olarak 15 milyon TL katkı sağlıyoruz.
TÜVTÜRK şirketimizin 500 bin maske bağışı, Grand Hyatt ve Soho House Otellerimizin tam kapasite ile süresiz olarak sağlık çalışanlarına tahsis edilmesi gibi destek çalışmalarımızı da sürdüreceğiz.

dominos

DOMINOS PIZZA & YEMEK SEPETI : Bu zor günlerin kahramanı sağlık çalışanlarımızın yanındayız! Yemeksepeti ile birlikte ilk etapta, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği 24 pandemi hastanesinde çalışan sağlık emekçilerimiz için 150.000 ücretsiz pizza göndereceğiz. Zor zamanları #BirlikteAşacağız

getir

GETİR: İstanbul Valiliği organizasyonu ve bağış yapan hayırseverlerin desteğiyle, 6 hafta boyunca, 39 ilçede, 333 bin ‘Vefa’ gıda kolisini ihtiyaç sahibi büyüklerimize dağıtmaya başladık. Büyüklerimiz evde güvende kalsın, biz onlar için çalışıyoruz.

hepsiburada

HEPSİBURADA: “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası kapsamında, T.C. Sağlık Bakanlığı’na 500 bin adet cerrahi maske ve 500 bin adet muayene eldiveniyle destek olan Hepsiburada’nın, 5.000 kişilik ek istihdamıyla operasyon ve dağıtım alanındaki toplam çalışan sayısı 7 bin 500’e yükselecek.

 

opet

OPET: Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılmış olan Milli Dayanışma Kampanyası’na Opet olarak 3 milyon TL katkı sağlıyoruz.
El birliğiyle ve dayanışma içinde bu zorluğun da üstesinden geleceğimize yürekten inanıyoruz.

renault-mais

Türkiye temsilcisi Renault MAİS, virüs salgını ile mücadele amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında 1 milyon TL bağışta bulundu.

sabanci1

Sabancı Grubu: Sabancı Üniversitesi tarafından geliştirilen ve uygulandığı ortamda bakteri ve virüslere karşı 3 aya kadar hijyen sağlayan; 1,5 milyon metrekarelik alanı dezenfekte edebilecek yeni nesil dezenfektan Antimic’i Sağlık Bakanlığı’na bağışlıyoruz.

Kordsa ve Sabancı Üniversitesi, Covid-19 mücadelesinde Sağlık Bakanlığı ve sağlık çalışanlarına destek olmak için tüm tasarım, analiz ve üretim kabiliyet ve altyapılarını açıyor. Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi çatısı altında bulunan iki kurum, Covid-19 tedavisinde kullanılan medikal cihazların ve parçalarının, aynı zamanda sağlık çalışanlarının kişisel koruyucu ürünlerinin tasarım, analiz ve prototiplerinin üretilmesi için katkıda bulunacak. Merkez, tedavide kullanılan medikal cihazların metal ve plastik yedek parçalarının üç boyutlu yazıcılarla üretilmesi için de destek vermek için hazırlıklara başladı.

sahibinden

sahibinden.com : Türkiye’nin sahibinden.com’u olarak, Koronavirüs salgınıyla mücadeleye 2.000.000 TL’lik katkıda bulunuyoruz. Bu mücadeleye katkıda bulunmak için Sağlık Bakanlığımıza 1.000.000 TL bağış yaptığımızı ve devlet üniversitesi hastanelerine acil malzeme ve teçhizat tedariki için 1.000.000 TL fon ayırdığımızı saygıyla duyuruyoruz.

shell-turcas

Shell & Turcas: T.C. Sağlık Bakanlığımızın Yeni Koronavirüs (COVID-19) enfeksiyonu ile ülke çapında yürüttüğü yoğun mücadeleye destek olabilmek adına, mücadeleye katılan Bakanlık bünyesindeki sağlık personeli, ambulanslar ve diğer araçların kullanımı için Bakanlığın uygun gördüğü şekilde dağıtılmak üzere 5 milyon TL değerinde akaryakıt desteği sağlıyoruz.

trendyol

TRENDYOL: 7/24 her türlü fedakarlığı gösteren kahramanlarımız, sağlık çalışanlarımıza destek olmak adına, Sağlık Bakanlığımıza 5 milyon TL değerinde malzeme ve ekipman bağışı yaptık.
Dün akşam, Cumhurbaşkanımız’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na da katılıyor ve kampanyaya 1 milyon TL bağış yapıyoruz.

vakko

VAKKO: Vakko Üretim Merkezi Nisan ayını bambaşka bir gün ile karşılıyor. Gönüllü olarak bu sabah iş başı yapan fabrika ekibimiz, Covid-19 salgını ile en güçlü mücadeleyi veren doktor ve sağlık çalışanlarımıza ulaştırmak üzere maske üretimine başladı. Üretim, vardiyalı olarak kesintisiz devam edecek. Bugün makinaların başında olan Vakko üretim ekibi ile gurur duyuyoruz.

 

 

Bu yazı Covid-19 içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.