Korkularımız üzerine bir meditasyon

bert_hellinger Bert Hellinger (1925-2019)

Aile dizimi kuramının kurucusu ve dünyaya yayılmasını sağlayan uygulayıcısı Bert Hellinger ile “korkularımız” üzerine kısa bir meditasyon çalışması:

Gözlüklerimizi çıkaralım. Gözlükler bizimle başkaları arasına engel çizerler. Aslında kimsenin gözlüğe ihtiyacı yok. Ben de yıllarca gözlük taktım ancak artık ihtiyacım yok. Bunun ruhla ilgisi var. Kendimi açıyor muyum yoksa kapatıyor muyum…

Şimdi gözlerimizi kapatıyoruz.

Herkes kendi içindeki korkularına bakacak. Onlardan kaçmadan yargılamak için. Onlara sadece bakacağız. Sonra içsel olarak kendimizi korkularımıza açacağız. Hepsinin orada olma hakkı var. Sakince hareket etmeden beklerken korkularımıza istedikleri gibi hareket etmeleri üzere izin vereceğiz. Biz sadece orada olacağız, onlardan hiçbir şey istemeyeceğiz.

Her korku başka bir yerden gelmiş bir bireydir. Her korku, bir eksiklik hisseden bireydir. Oraya gitmek ister.Korkuların hiçbiri “bize” gelmek istemez. Onlara serbest akışlarını veririz, her nereye çekilirlerse. Arkalarından bakmadan çekilmelerine müsaade ederiz. Kendi hayatları vardır. Çekilmelerine dayanabiliyor muyuz? Onlara bakmak bizim için daha mı kolay? Onlara yollarının sonuna ulaşmalarına izin veriyoruz. Korkularımız kendi yollarında gittikleri sürece, biz de kendi yolumuzda birer adım öne atarız. İleriye doğru olan bu yolda adım adım ilerlerken ailemizden önemli bireylerin yanından geçiyoruz. Onlara bakıyoruz ve ilerliyoruz. Bu kişiler her kim olursa olsun kendi yolumuza devam ediyoruz. Taa ki bir sınıra varıncaya kadar…bu sınırdan geçelim mi yoksa sınırda mı kalalım? Sınırda kalırsak eski korkularımızda bir hareketlenme başlar. Geri gelirler.

Yani tüm gücümüzü ve cesaretimizi toplayıp bu sınırı aşacak adımı atarız. Peki şimdi neredeyiz? “ben” liğimiz de bizimle geldi mi yoksa geride mi kaldı? Birden ruhun başka bir boyutuna mı vardık?

Peki. Siz şimdi nereye götürdüm? Yeni aile dizimine. Diğer bilince.

Aile dizimi nedir?

https://kikasworld.com/2009/11/23/aile-dizimi-sevgi-duzenleri-ve-bert-hellinger/

Bu yazı Kişisel Gelişim-Self evolution içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.