Tedx Izmir 2018

Bu sene ilki gerçekleştirilen “ya öyle değilse” teması ile yola çıkan “Tedx İzmir” etkinliğinden gözlemlerimi paylaşmak isterim…

Yıllardır Tedx İstanbul ve muadili etkinliklere katılan birisi olarak İzmir’in de iyi bir organizasyona ev sahipliği yapmasını çok önemli buluyorum.

7 Ekim Pazar günü gerçekleşen etkinlik beklentimin tersine hınca hınç dolu idi. Bu İzmir için dışarıda hava güzelken ve bir Pazar günü iken alışılmadık bir durum. Dolayısı ile büyük başarı olarak özetlemek isterim.

mehmet-zeki-sungur.jpg

Konuşmacılar güzel seçilmişti. Şahsen Prof.Dr.Mehmet Zeki Sungur benim için en iyi konuşmacı idi. Kimsenin telefona bakmayıp kendisini pür dikkat dinlemesi en çok hoşuma giden nokta oldu. Demek ki doğru konuşmacı idi.

Aralarda konuşmacılar ziyaretçiler ile kaynaşarak, bol bol fotoğraf çektirdiler. Güzel bir sinerji oldu.

Kitap imzaları hoştu.

Gelelim yapıcı eleştirilere…

Bir ara seyirci üzerine yansıtılan ışık o kadar rahatsız ediciydi ki arkadan ışığa müdahale eden onlarca izleyici oldu, neyse ki düzeltildi. Işığa dikkat!

Aradaki yemek tam bir fiyasko idi…Hem ücretli idi hem de 2 noktada konumlanmıştı. 2.000 kişilik bir organizasyon için 2 noktada yemek konması felaket idi. Yemek sırası hiç bitemedi. Kaldı ki yemek denen şey de sandviçten ibaret olunca üstüne bir de ateş pahası olması hepten Tedx’e yakışmadı! Catering şirketi daha özenli seçilmelidir, lütfen dikkat!

Neredeyse hiçbir sponsor görmedim, 2.000 kişilik bu güzel organizasyonda hiçbir İzmir’li firma görmemek içimi acıttı. Açıkçası İstanbul olsa kaçırmazlardı dedim ne yalan söyleyeyim…Ekonomik kriz olsun olmasın reklam reklamdır ve kriz döneminde sponsor olmak firmaya daha da ivme kazandıracaktır. Bütçeden kısma operasyonları gençliğin yer aldığı bu tip sıkı etkinliklerde olmamalıdır.

3 oturumdan oluşan etkinlikte sona doğru yaklaşırken yani 3.oturuma girerken artık insanlar çıkmaya başladılar…Demek ki biraz fazla geldi. Zaten mesajların gitmesi isteniyorsa aşırı yoğun olmaması lazım ki dinleyiciler hazmedebilsinler. Son oturumdakilere biraz yazık oldu diyebilirim.

Herşeye rağmen İzmir’de bu etkinliğin başlaması mutluluk verici!

Devamını görmek ama daha başarılı organize olunması dileği ile…

http://www.tedxizmir.net

 

 

 

 

Bu yazı Etkinlikler-Events içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.