Hay Otel

Hay-otel-alacati (35) Hay-otel-alacati (34)Hacı Memiş caddesinin bir paralelinde, Dutlu Kahvenin önünde durup sola baktığınız zaman soldan yukarı doğru kıvrılan yolun 100 adım kadar ilerisinde sol tarafta Hay Otel karşımıza çıktı. Cephesi dar sayılabilecek otelin lobisinden girip arka avluya bağlanınca  çok daha büyük taş bina grubu ile karşılaştık.

Öncelikle  isme takıldık. Neden Hay otel dedik. Hay: Hilal Aslan Yıldırım baş harflerinin kısaltması olarak yaratılmış. Otelin mimarı ve uygulamacısı Korhan Yıldırım ile dekoratörü Deniz Yıldırım’ın  babası.

Dış cephe Alaçatı mimarisi ile bütünleşmiş olmakla birlikte içeri avluya çıktığınızda turuncu ve pembe gibi çarpıcı renklerle tam bir Meksika konseptli dekorasyonun görüyorsunuz. Sonunda birileri Alaçatı’da alışmaya başladığımız konseptin dışına çıkma cesaretini göstermiş diyorsunuz. Peki neden bu Meksika havası deyince ailece otel yapımına karar verdikten sonra gerek seyahatlerdeki gözlemleri gerekse dergi ve internetten yaptıkları araştırmalarla Meksika tarzı dekorasyonu çok beğendiklerine karar verip renklerin dinamik bir hava vereceğini fark ederek bu yolda ilerlemişler.

Otel 24 odalı, yaz-kış açık kalacak şekilde odalar yerden ısıtmalı düşünülmüş. Minik avlulu odalar da mevcut.

Hay-otel-alacati (1) Hay-otel-alacati (2) Hay-otel-alacati (3) Hay-otel-alacati (4)Havuz önünde bulunan kahvaltı-yemek-bar alanı çok keyifli. Hem otel müşterilerine hem de dışarıya açık. Akşamları önceden haber vermeniz şartı ile menü hazırlanıyor. Dışarıdan müşteriler kahve veya içkiye gelebilirler. Nefis bir atmosferi var.

Hay-otel-alacati (5) Hay-otel-alacati (6) Hay-otel-alacati (7)Yatak altlarındaki bant aydınlatmalar gece odanıza girdiğinizde size özel hazırlanmış yatağınızla birlikte loş bir atmosfer yaratıyor.

Hay-otel-alacati (8)Otelin tüm duvarları köy sıvası, duvar üzeri dekorlar kendi tasarımları.  Hay-otel-alacati (9) Hay-otel-alacati (10) Hay-otel-alacati (11)Yatak üzeri runner’lar Meksika’da yerel bir hanım grubuna el emeği göz nuru ördürülmüş.

Hay-otel-alacati (12) Hay-otel-alacati (13) Hay-otel-alacati (14) Hay-otel-alacati (15) Hay-otel-alacati (16) Otelin duvarlarında, merdivenlerinde ve balkonlarında görülen yine el yapımı seramikler Meksika’dan.

Hay-otel-alacati (17) Hay-otel-alacati (18) Hay-otel-alacati (19) Hay-otel-alacati (20) Hay-otel-alacati (21) Maviye boyanan tavan odalara farklı bir hava katmış. Penceredeki ahşap lentolar kendilerine ait bir tütün deposundan çıkardıklarıkestane ağacı kütükler. Elden geçirilerek otel pencerelerine yeni görevleri için yerleştirilmişler.

Hay-otel-alacati (22) Hay-otel-alacati (23) Hay-otel-alacati (24) Hay-otel-alacati (25) Hay-otel-alacati (26) Hay-otel-alacati (28) Hay-otel-alacati (29) Hay-otel-alacati (30)

hay-otel (1) hay-otel (2) hay-otel (3) hay-otel (5) Hay Otel: Hacı Memis Mahallesi, 12001 sokak No:32, Alacatı, Cesme, 35937 Alaçatı, Türkiye

rezervasyon için: (0232) 716 0640-42

http://www.hayotel.com.tr

Bu yazı Alaçatı - Çeşme içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.