Olumlamalar

Herkesin üstesinden gelemeyeceğini düşündüğü zor dönemleri, başına gelenlerle nasıl başedeceğini bilemediği olaylar oluyor. Korkuyoruz, umudumuz azalıyor, strese giriyoruz, sinirleniyoruz, geriliyoruz, üzülüyoruz, başarısız hissediyoruz vs vs. Tüm bu tepkilerimizin özünde olaylara karşı geliştirdiğimiz düşünce şekilleri yatıyor. İnsanoğlu her nedense olumsuz tepkiler verip olumsuz düşünmeye çok daha meyillidir. Konulara daha rahat yaklaşıp hafife alanlarla dalga geçer, ciddiyetsiz bulur veya umursamadıklarını düşünürüz. Ama bu hatalı bir yaklaşımdır. Başımıza gelenlere ne kadar yapıcı yaklaşır ve yapıcı düşünmeye kendimizi alıştırırsak hayatımızdaki olayların seyri yön değiştirir ve hergün birkaç mucizeye şahit olmaya başlarız. Olumlu düşünmek “evet bugünden itibaren olumlu düşünmeye başlıyorum” diyebilecek kadar kolay olmakla birlikte hergün nasıl ki yemek yiyorsanız ve yıkanıyorsanız  olumlu düşünmek üzere hergün düzenli olarak çalışma yapmak zorundasınız. Çünkü beyninize belli bir düşünce şeklini kabul ettirip adapte olması için bunu sürekli olarak tekrarlamak gerekir.

Bugüne kadar okuduğum birçok kişisel gelişim kitabından ve izlediğim birçok videodan derlediğim olumlamalar; düzenli olarak hergün güne başlarken ve/veya her akşam uyumadan önce tekrarlandığında kesin olarak netice alacağınız ve hayatınızı olumlu yönde değiştirebileceğiniz cümlelerden bazılarıdır.

Fark yaratması dileği ile…

olumlamalar (1) olumlamalar (1)  olumlamalar (2) olumlamalar (3) olumlamalar (3) olumlamalar (4) olumlamalar (4) olumlamalar (5) olumlamalar (6) olumlamalar (7) olumlamalar (8) SONY DSC olumlamalar (10) olumlamalar (11) olumlamalar (12) olumlamalar (13) olumlamalar (14) olumlamalar (15) olumlamalar (16) olumlamalar (17) olumlamalar (18) olumlamalar (19) olumlamalar (20) olumlamalar (21) olumlamalar (22) olumlamalar (23) olumlamalar (24) olumlamalar (25) olumlamalar (26) olumlamalar (27) olumlamalar (28) olumlamalar (29) olumlamalar (30) olumlamalar (31) olumlamalar (32) olumlamalar (33) olumlamalar (34) olumlamalar (35) olumlamalar (36) olumlamalar (37) olumlamalar (38) olumlamalar (39) olumlamalar (40) olumlamalar (41) olumlamalar (42) olumlamalar (43) olumlamalar (44) olumlamalar (45) olumlamalar (46) olumlamalar (47) olumlamalar (48) olumlamalar (49)

Bu yazı Kişisel Gelişim-Self evolution içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.