BrandZoo

brandzoo (13)

Karaköy’ün cafe ve butik mağazalar merkezi haline gelmekte olan Mumhane caddesi üzerinde yeni bir butik mağaza açıldı: Brandzoo.

Ops Cafe‘nin solunda yer alan 5 katlı mağaza pazarlama iletişimi, reklamcılık, medya ve moda üzerine faaliyet gösteren 4 girişimci kadın Tuba Alkan, Gül Özbek, İris Kahyaoğlu ve Birçim Akfırat ortaklığıyla kuruldu. Nisan ortasında kapılar açıldı, ana açılış 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü.

Kurumsal hayattan sıkılıp kendi markalarını yaratmaya koyulan bu 4 bayan geliştirmek istedikleri konsepte en uygun mekan olarak Karaköy’ü seçerek kısa sürede bu mağazayı bulup 1 ayda dekorasyonunu tamamlamışlar. Kurumsal logolarına uygun olarak dekorları gri ve pembe ağırlıklı gerçekleştirilmiş, teşhir ürünleri eskicilerden toplanmış. Markaları ve ürünleri seçerken kolay bulunmayan, estetik, arzu nesneleri olmasına özen göstermişler. Amaçları sürekli değişik ürünler getirerek hızlı bir sirkülasyon olmasını sağlamak.

Kendi markaları dışında farklı tasarımcılar ile anlaşıp marka yelpazelerini genişletmeyi hedefliyorlar. Yakın bir zamanda da workshop çalışmalarına başlayacaklar.

brandzoo (15)

BrandZoo’nun çatısı altında gözlük, vintage ve tasarım kıyafet markası “Tabe Kıyamet”, kağıt ürünleri ve aksesuarları markası “Kağıttan Şeyler”, bebek giyim ve aksesuar markası “Huysuz Vişne” ve hediye paketi konusunda yaratıcılık sınırlarını zorlayan “Pack Neşeli” markaları ön plana çıkıyor.

BrandZoo’da ayrıca tasarım özellikleriyle ön plana çıkan mayolardan saatlere, ayakkabıdan mobilyaya,  USB’den çantaya kadar birçok farklı, benzersiz ve özgün ürün yer alıyor.

brandzoo (9)

Tasarım saat ve aksesuarlarıyla dünyaca ünlü “Nooka” ile İstanbul’u esprili ürünleriyle tanıtan “Hello from İstanbul” da BrandZoo’nun bünyesindeki tasarım markalarından bazıları olarak göze çarpıyor.

brandzoo (10)

brandzoo (14)

brandzoo (7)

brandzoo (6)

Bebek ve çocuk kıyafetleri, oyuncak ve ayakkabıları çocuklarını renkli ve değişik giydirmek isteyen anneler için özenle seçilmiş. Çok tatlı şeyler bulabilirsiniz.

brandzoo (16)

brandzoo (12)

BrandZoo’da aynı zamanda “Okuyan Us Yayınevi”  işbirliğiyle kurulan “okuma köşesinde” hem günün yorgunluğunu atarak kitap okumak hem de ikram edilen kahvenin tadını çıkarmak da mümkün…

brandzoo (2)

Özgün ürünlerin arasında karikatürist Eray Özbek‘in de esprili karikatürlerini satın alabilirsiniz.

brandzoo

Brandzoo

Mumhane caddesi, No:43 Karaköy-İstanbul

T: 212 293 1617

info@thebrandzoo.com

Bu yazı Kuruluşlar - Foundations içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.