Heritia

heritia (24)

Eylül ayında, Meşrutiyet caddesi Pera Palas otelinin hemen karşısındaki tarihi Baran apartmanı altında  Heritia isminde  geleneksel sanatlar hediyelik eşya ve tatlar mağazası açıldı.

Türk el işlemeciliği, sedef işlemeciliği ve gümüş işlemeciliği örnekleri hemen göze çarpıyor. Aksesuar, mobilya, takı, örtüler, hediyelik objeler (tepsi, şekerlikler, bardaklar, Türk kahvesi takımları)  hoş ve yalın bir dekorasyon içersinde sunulmuş. Yüksek tavalar ve yüksek pencereler hemen göze çarpıyor ve mekana ayrı bir güzellik katıyor.  Mağaza giriş alanındaki yapıya ait ahşap tavan kaplaması ön plana çıkıyor. Ayrıca Ismail Acar’a ait özel tablolar da müşterilere sanata yönelik özel hediyeler alma imkanı sunuyor.

heritia (5)

Heritia markasının logosu “Selçuklu dönemi hayat ağacı”.

Markanın yönetici ortağı Zeynep Küçük Willems hayat ağacının logo olarak seçilmesini şöyle açıkladı: “Kökeni tarih öncesi devirlere kadar uzanan tüm dinsel ve kültürel geleneklerde yeri olan hayat ağacının kökleri geçmişi temsil ederken dalları da sonsuzluğa uzanarak ölümsüzlüğü tasvir eder. Yüzyıllardır kültürümüzün parçası olmuş nadide el sanatlarının ve geleneksel tatların unutulmasını önlemek, gelecek nesillere ve tüm dünyaya tanıtmak misyonuyla hareket ettiğimizden Selçuklu hayat ağacının markamızı en iyi şekilde ifade edeceğine inandık.”

Hayat ağacı logolu nazar boncuğu ve mumluklar ile el işçiliği örtüler favori parçalarım oldu…

heritia (12)

heritia (10)

heritia (7)

heritia (6)

Geçiyoruz mağazanın yanında yer alan geleneksel tadlar bölümüne…Akide şekeri, badem ezmesi ve lokum olmak üzere 3 grup mevcut, bunlar da kendi içinde farklı tadlara ayrılmışlar. Özel kutular veya mağazadan seçeceğiniz aksesuarlar içinde çok hoş sunumlar hazırlanabiliyor. Baby shower, doğum günü, şirketl için hediyeliklere yönelik sunumlar hazırlayabiliyorlar.

heritia (21)

heritia (20)

Geleneksel hediyelikler arayanlar için özel adres Heritia mağazasına uğramadan geçmeyin…

<!—->

Adres : Meşrutiyet Caddesi, Baran Apartmanı No:79 D.1-2 Asmalı Mescit / Beyoğlu / İstanbul
Telefon : +90 (212) 243 58 00
Faks : +90 (212) 568 97 92
E-Posta : heritia@heritia.com.tr

 

(KAPANDI)

Bu yazı Tasarım-Dekorasyon-Mimarlık-Design-Decoration-Architecture içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.