Magnolia Culture

magnoliaculture (1)

Ekim ayında Lüleci Hendek Sokak üzerinde Magnolia Culture isimli yeni bir kitapçı açıldı.
Yelda Süren Elmas ile Zeynep Özcan ortaklığında açılan kitapçı ufacık bir alanda, ortaklar tarafından gerçekleştirilen keyifli bir dekorasyonda birbirinden güzel ve özel kitapları sunuyor.

magnoliaculture (8)

Öncelikli olarak Taschen yayınevinin kitapları ön planda olup mimarlık ve tasarım ağırlıklı, sanat, moda ve sinema kategorilerinde çok güzel eserler bulabilirsiniz.
Kitapların seçimi bizzat Yelda hanım ve Zeynep hanım tarafından gerçekleştiriliyor. Ayrıca sipariş üzerine kitap getirtebiliyorlar.

magnoliaculture (5)

Magnolia Culture ismi hemen dikkat çekiyor, ismin ardında hoş bir konsept yatıyor…Magnolia yani; Manolya çiçeği  ismine karar verilmeden önce, buraya ”kitaplar” ile  ilgili bir isim  verilmesi düşünülmüş. Kitaplar ve sanat çağrışımı yapacak bir isim  üzerinde de durulmuş fakat daha sonradan; hediyelik eşyalar, mumlar ve  çeşitleri objelerin de satışa sunulacağı göz önüne alındığında daha  özgün ve özel bir isim ile yola çıkmayı daha uygun bulunmuş.

Manolya  ağacı; her daim yeşil ve çiçekleri çok güzel kokan özel bir bitkidir.  Ayrıca, Çin’de eski zamanlarda bu çiçekler özel olan, değerli olan  kişilere bunu göstermek amacıyla hediye olarak verilirmiş. Magnolia  Culture bu anlamda kendine ismini felsefe edinmiştir. Buradan sahip olacağınız her kitap, hediyelik eşya veya obje özeldir ve  değerli kişilere verilmek üzere seçilmektedir.

magnoliaculture (6)

Gelelim adetli basılan koleksiyoner kitaplarına…
3 muhteşem eser hemen dikkat çekiyor.
Birisi Pedro Almadovar’ın tüm filmlerinin yapım süreçlerinin görüntülendiği, birbirinden güzel resimler ve bilgilerle dolu kitabı…Henüz 2012 senesi sonunda yeni basılmış kitap toplam 12.500 adet olarak tüm dünyada satışa sunulmuş olup meraklıları için 1 adet Magnolia Culture raflarında bulunabilir.
magnoliaculture (3)

magnoliaculture (2)

Diğer muhteşem kitap ise Marilyn Monroe üzerine hazırlanmış dünya genelinde sadece 1.960 adet olarak satışa sunulmuş bir eser…Bu kitaptan ise 2 adet Magnolia Culture raflarında yerini almış.
magnoliaculture (11)

magnoliaculture (10)

Gelelim moda meraklılarına…Fashion Designers adı altında basılan kitabın kapak tasarımı Prada, Stella McCartney, Akris, Etro, Missoni, Diane von Furstenburg olmak üzere 6 tasarımcı tarafından gerçekleştirilmiş ve her bir farklı kapak 2.000 adet basılmış.
magnoliaculture (7)
Bu kitaplardan ise toplam 5 adet bulunuyor…

Koleksiyoner kitapların özellikleri yayıncı firma tarafından satışlarının tüm dünyada takip edilmesi ve satışların hız kazandığı ve ürünlerin artık bulunamaz hale geldiği noktada kitapların değer kazanması.

Kitap haricinde bir takım objeler ve Lacroix marka mumlar da dekoratif ürün olarak satışa sunulmuş.
Cam sanatçısı Felekşan Onar Magnolia Culture mağazasına özel cam kitap tutacakları tasarlamış.

Kitap kendinize veya bir dostunuza yapabileceğiniz en güzel hediyelerden birisidir.
Magnolia Culture’a uğramayı unutmayın!

www.magnoliaistanbul.com

Bu yazı Kitaplar-Books, Kuruluşlar - Foundations içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.