Ay Geceleri


İstanbul’da oldukça keyifli yeni bir business network yani iş bağlantısı organizasyon sistemi başladı.
Ay geceleri ismi altında başlayan organizasyon ilk anda romantik bir beklenti yaratmakla birlikte farklı sektörlerden insanları bir araya getirerek yeni iş bağlantıları sağlamayı amaçlıyor.
Organizasyonun 2 genç kurucusu Mine Erkan ve Elif Yılmaz. Kendi meslekleri yanında ayda 1 kez bu organizasyonu gerçekleştiriyorlar.

Ay geceleri dolunayın olduğu gece veya sonraki günlerde gerçekleştiriliyor. İnanışlara göre dolunay eskinin, olumsuzun geçmişte bırakılması ve yeniliklere kapı açılması anlamına geliyor. Bu sebeple isim olarak aya referans veriyorlar.
Ay takvimine ve enerji verilerine göre düzenlenecek gecenin tarihi belirleniyor.
Ay Geceleri kapalı bir grup. Üyesi olabilmeniz ve etkinliklere katılabilmeniz için katılımcı üyelerden referans isteniyor. Referans üzerine katılımız onaylanmadan önce kim olduğunuz ile ilgili bir ön araştırma yapılıyor. Hiçbir referansınız yok ise Mine veya Elif hanımı direkt arayıp randevulaşıyor, kendinizi tanıyorsunuz.
Meslek sahibi olmanız şart. Sonuçta amaç farklı veya aynı meslekteki insanları biraraya getirmek.
Ay geceleri ayda 1 kez düzenleniyor, mekan seçimi itina ile Elif ve Mine tarafından yapılıyor. Mekanlarda yiyecek ve içecek ikramı olduğu için katılım ücretli. Fakat katılım ücretleri son derece makul çerçevelerde tutulmakta.
Organizasyonlar iş saatlerinin bitimi olarak düşünülen saat 19:00’dan itibaren yapılıyor.
Üye olmak için ise herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.
Ay gecelerine tek başınıza katılabiliyorsunuz, hiç kimseyi tanımasanız bile Elif ve Mine tüm katılımcıları tanıdığı için herkesi birbiri ile tanıştırmaya gayret ediyorlar.
Herkese bir yaka kartı veriliyor, dolayısı ile herkes birbiri ile herhangi bir aracı olmadan da direkt tanışabiliyor.
Güvenli alanını terk edemeyip sadece tanıdıklarınızın yanında duran kişilerdenseniz Elif ve Mine bunu fark ediyor, kolunuzdan tutup farklı kişiler ile tanıştırıyorlar. Dolayısı ile pasif kalmak yok.
Samimi ortamların yaratılmasından dolayı iletişim kurmakta herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz.
Gerek sosyalleşmek gerekse iş bağlantıları sağlamak açısından son derece keyifli organizasyonlar yapılan ay gecelerini iş dünyasına yeni adım atmış, iş bağlantıları arayan, vizyonunu genişletmek isteyen herkese tavsiye ederim.

Elif Yılmaz-Mine Erkan iletişim:
http://www.abcturizm.com.tr/
elif@abcturizm.com.tr
mine@mineerkan.com

Bu yazı İş dünyası- Business world içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.