Bilinç Değişimi

Amerikan TV sunucusu Oprah Winfrey’in Eckhart Tolle ile yaptığı röportajdan bazı alıntılar…

Programa bağlanan bir dinleyici sorusu: Bilinç seviyemizi yükselttiğimizde bizden daha düşük bilinç seviyesine sahip sevdiklerimiz ile nasıl iletişimi sağlarız?
ET: Evet, güzel bir soru, bundan faydalanacak çok kişi olacaktır. Düşünce olmaktan çıktığınız zaman çevrenizde hala düşünceleri ile bütünleşmiş sevdikleriniz bulunacaktır. Ana amacınız başkalarının bilinçli olmasını beklemek değildir. Öncelikle başkalarının bilinçli olması veya bilinçli davranmaları gerektiği yönündeki beklentinizden vazgeçmelisiniz.
OW: Kitabınıza başladıktan ve farkındalığı öğrendikten sonra üzerime egodan kaynaklı bir havalar geldi. Ben biliyorum sen bilmiyorsun gibilerinden…Yani bunları da doğru yerlere koymamız gerekiyor değil mi?
ET: Haklısınız. Uyanış evreleri sırasında ego geri gelebilir, yani ben biliyorum siz bilmiyorsunuz derken egonuz devrededir. Bir çeşit özellik kazanılmış oluyor.
Yani öncelikle diğer kişilerin evrimlerindeki seviyeyi kabul etmeniz gerekir. Siz şimdiki an içinde yaşarken çevrenizdeki insanların da değişmeye başladıklarını görebilirsiniz. Bazıları değişir, bazıları değişmez. Değişime hazır olan bir kişi çevrenizde iken sizin değişiminiz onun içersindeki bir noktayi faaliyete geçirir. Yani siz değişimi yaşarken bazı kişiler sizinle değişir, bazı dostlarınız ise hayatınızdan çıkar giderler. Aynı zamanda sizinle aynı frekansta titreşen insanları hayatınıza çekersiniz.
Aile üyeleri ise hayatınızda kalabilirler ama uyanmayabilirler. Siz de onları olduğu gibi kabul edip olana karşı koymamalısınız. Onların farklı olmasını beklememelisiniz. Sizi anlamak zorunda değiller, zorunda olma hali sizin düşüncenizdir.
Eğer insanları, ailenizi olduğu gibi kabul eder, değiştirmek için uğraşmazsanız çoğunlukla zaman içersinde bir değişim yaşanır. Kabul etmenin arkasında büyük bir kuvvet yatar. Karşınızdaki kişiyi olduğu gibi kabul ettiğinizde içinizdeki en derin bilinç yüzeye çıkar ve sükunet yaşanır.
OW: Yani insanları olduğu gibi kabul ettiğimizde enerjiyi, frekansı ve aramızdaki alanı değiştirir öyle mi?

Bu yazı Kişisel Gelişim-Self evolution içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.