pluscanvas.com

4 yıl önce Posteradam.com sitesi ile başladıkları serüvene ‘artı’ olarak PlusCanvas.com ile devam eden sanat ile uzun yıllardır içli dışlı olan bir ailenin üyeleri olarak fotoğraflar ve resimler her zaman Kerem ile Umut Demirer’in ilgi alanlarını oluşturdu. Onlar da  bildikleri ve sevdikleri işi yapmanın hayalini kurdu…Kanvas tablo konusunda  bir ilk olan ve müşterilerine kendi fotoğraflarından kendi tablolarını yapmaya olanak veren PlusCanvas.com adlı web sitesi geçen sene faaliyete geçti fakat Türkiye sınırlarının dışına taşan bir ilgi görerek  tüm Avrupa ülkelerine adrese teslim, kullanıma hazır ürünlerini göndermeye başladı.

Web sitelerini yurtdışındaki benzerlerinden ayıran en belirgin özellik, ‘Sen Tasarla’ bölümü. Bu sayfada, kendi fotoğraf ve imajlarınızı yükleyerek kanvas tablonuzu oluşturabilir, aynı zamanda tek bir tıklama ile birbirinden farklı yağlıboya, karakalem, pop art gibi efektleri tablonuza uygulayabilirsiniz. Web sitesinin Galeri bölümünde ise dünyaca ünlü sanatçılara ait eserlerden oluşan tabloları istenilen ölçülerde hatta dilerseniz parçalı olarak sipariş edebilirsiniz. Siteye yeni eklenen Dünyanın en büyük ‘imaj bankası’ ile de herkes mutlaka aradığını, duvarında görmeyi umduğu tabloyu bulabilir. 9 Milyon farklı imajdan oluşan İmaj Bankası sayesinde sadece evlerin duvarlarını değil Otel, hastane, cafe ve restorant gibi çok sayıda farklı  iş yerinin duvarlarını da süsleyebiliyorlar.

Kanvas tablolar en iyi malzemeler ve ustalık gerektiren el işçiliği ile üretilmektedir. Yurtdışındaki örneklerinden bile daha kaliteli olan ürünler şuan toplu olarak da ihraç edilme aşamasında. 2010 yılı sonunda Avrupa’da ki ilk ofis ve depoları  faaliyete geçecek. Şu an manevi olarak hayalini kurdukları yerdeler ancak, yepyeni projeler söz konusu ise yetinmeyi bilmeyen 8 kişilik bir ekip ile çok yakında hayata geçirilecek  iki yeni proje üzerinde çalışmaktalar. PosterAdam ve PlusCanvas’ın devamı olacak bu iki sürpriz proje önümüzdeki kış hayata geçirilecek.

Büyük bir sektör olmasına rağmen tablo konusunda Türkiyede online hizmet veren herhangi bir firmanın olmaması elbette ekibe avantaj sağladı. İşlerini ciddiye almaları, verdikleri hizmet, kalite ve ürünlerinin çeşitliliği ile sektöründe Türkiye’nin en büyük web mağazası olmayı hedefleyerek bu yola çıktılar. Bugün 15 binin üzerinde üyeleri, 10 binin üzerinde müşterileri bulunuyor. Türkiye ve Avrupa’nın her noktasına adrese teslim ürünlerini göndermekteler. Bununla birlikte otel, hastane ve restoranlar gibi bir çok yere toplu üretimler yapmaktalar. İnternet dışında Avrupa’nın en büyük yapı market zincir mağazaları olan Leroy Merlin mağazalarında markaları ile ürünlerinin satışı yapılmaktadır.

Peki ya hedefleri? Umut’la Kerem’in ağzından:

2010 yılı hedefleri içerisinde daha önce belirttiğimiz gibi sürpriz bir konuda üçüncü web sitemizi de faaliyete geçireceğiz ve üzerinde çalışmakta olduğumuz alışveriş merkezleri ile ilgili yepyeni bir projeyi hayata sunacağız. Bu projede alışılmışın dışında bir satış ve sergileme yönteminin Türkiye’deki ilk uygulamasını gerçekleştireceğiz.

www.pluscanvas.com

Bu yazı Alışveriş - Shopping içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.