Hayallerine ulaşmak

İstediklerimize ulaşmanın aslında hepimizin elinde olduğu sürekli söylenir, kitaplarda yazılır, bir çok yol yöntem öğretilir. Kimimiz bunu birkaç kez deneriz, istediğimiz sürede olmayınca hemen vazgeçer “aman hiç te öyle değil işte” deyip geçeriz.  Kimimiz gerçekten buna sarar ve hedefe ulaşmak adına birçok atölyelere katılır, birçok kişisel gelişim seminerlerine gider, kitaplar okuruz. Bazılarımız gerçekten de istediklerine ulaşır. Neden herkesin yapabileceği birşeyi bazılarımız başarır bazılarımız başaramayız? İşin özü öncelikle yaptıklarına inanmak ve ne istediğini çok iyi bilmekten geçer.

Hayallerinize ulaşmak için çok basit ve %100 etkili bazı noktalar:

1. Çantada taşıyabileceğin boyutta bir not defteri edin.

2. Ne istediğini çok iyi düşün.

3. Ne istediğine karar verdikten sonra bu isteğini en küçük detayına kadar defterine yaz.

İyi bir iş sahibi mi olmak istiyorsun? Bu iş nasıl bir iş olsun, nasıl bir ortamda olsun, iş arkadaşların ve işverenlerin nasıl olsun, gerekirse tipine kadar tarif et, ne kadar maddi kazanç ve yan olanaklar istiyorsun, ne kadar mutlu olmak istiyorsun, nasıl bir kariyer istiyorsun, nasıl bir oda istiyorsun, masanın üstünde neler olacak, nasıl işler yapmayı hedefliyorsun, eeeeen ince ayrıntısına kadar yaz, hatta aklına yeni maddeler geldikçe dönüp güncelle. İstersen bu hedefinle ilgili resimler bulup bunları da defterine yapıştır.

Özel bir kişi ile özel bir ilişki mi yaşamak istiyorsun? Bu kişiyi gerek dış görünüş gerekse içsel özellikleriyle en ince ayrıntısına kadar yaz. Bu kişi ile yaşamak istediğin ilişki tarzını da “çok iyi” tarif ederek yaz. Yalnız…İstiyorum,bekliyorum, gelecek gibi olmamış tarzda değil de sanki istediğine sahip olmuşsun gibi istekte bulun: örneğin: çok mutlu ve huzurlu bir ilişki yaşıyorum, partnerimle çok iyi anlaşıyoruz, birçok ortak noktamız var vs vs. ilişkiyi birisine anlatır gibi yazmak çok daha inandırıcı ve etkili oluyor.

Birşeyleri isteyince şimdiki zamanda, olmuş gibi yazmanın etkisi bambaşka. İstediğinizi olmuş kabul edip iyi tarif edin.

4. Hayallerini yazarken “kendi hayrıma ve ilgili herkesin hayrına istiyorum” demeyi kesinlikle ihmal etme. Çünkü sadece kendin için değil çevrendeki herkes için de “samimi olarak, yürekten” istersen bütün pozitif enerjileri devreye sokarsın. Burada kendini kandırma, içten ve dürüst olman çok önemli. Bunları yazarken hissederek yazarsan birtakım içsel enerjilerin nasıl hareketlendiğini fark edeceksin. Buna iş hayatından şöyle bir örnek verebilirim: Bir şirkette çok istediğiniz ve hak ettiğinizi düşündüğünüz bir pozisyon var, ama o pozisyona başkası da talip. Ufak çapta bir rekabet var. Siz o pozisyona geçtiğinizde rakibinizin de bunu kabullenmesi ve rahat edebilmeniz için rakibinizin adına da en hayırlısını dilemeniz hak ettiğiniz yeri kazanmanızı sağlayacaktır. Şöyle bir istek yazılabilir: Bu pozisyonu hak ettim, kendi hayrıma ve ilgili herkes adına, en olumlu biçimde bu pozisyona ulaştım-ulaşıyorum demeniz çok farklı bir söylemdir ve çok daha etkilidir.

5. Hayalini yazdıktan sonra bu hayalini hergün aklına ne zaman gelirse düşün, güzelleştir, süsle, hayaline ulaştığın zaman nasıl sevineceğini tahmin etmeye çalış. Not defterini çıkart, yazdıklarını defalarca oku, hergün düzenli olarak. İnanarak. Sabırla bekleyerek. Toplantıya gireceksin, 2 dakika kaybol odanda oku, arabadasın, sen kullanmıyorsun, 2 dakika oku, araba kullanıyorsun kendi kendine konuş, hayalini canlandır, konuş. Aklına ne zaman gelirse dileğini dile. Sonra unut, bırak enerjiler harekete geçip gerekli düzenlemelere başlasın.

6. Bunları yazdıktan sonraki dönem artık yeni bir hayat başlıyor, bu hayatta öncelikli hedefin sadece kendine değil başkalarına da odaklanmak ve yardımcı olmak. Sadece “sen” yoksun “onlar” da var ve onlar mutlu olursa sen zaten mutlu olacaksın. Tanıdığın veya tanımadığın insanlara ufak mutluluklar vermeye başla. Nasıl mı? Öncelikle güleryüzlü ol, sinirlendiğin zaman otokontrolünü kullan, insanları kırmadan konuş, konuşmadan düşün. Başkalarının aşırı tepkilerine sakin yaklaş, insanları ufak espriler, tatlı gülücükler, bir onay, bir destek ile yüreklendir. Göreceksin ki şaşıracaklar ve sana göre davranacaklar. Sen farklı ve özenli davranırsan onlar da buna ayak uyduracaklar, emin ol ama öncelikle sabırlı ol. Başkalarının negatif etkilerinden uzak durmak istiyorsan positif yaklaş, yapıcı ol, sen de farklı düşünmeye gayret et. Sen değişirsen onlar da değişir. Zaman zaman ufak sürprizler yap, selam vermediğin kişileri selamla, gülümseyerek konuş, ufak yardımlar yap.

Buna da trafikten bir örnek vermek istiyorum, birgün taksideyim, trafik yoğun, taksici başka bir arabanın yaptığı bir harekete sinirlenip söylenmeye başladı, söylendikçe siniri artıyor, ben de arkada baktım durum vahim, abi dedim boşver ya, değer mi şu sinirlenmene, nerden biliyorsun ki o adamın özel bir durumu yoktu, acelesi vardı, kötü birşey olmuştur belki, boşversene yaaa, aç bakiim sen şu teybi çal bişeyler havamızı bulalım dedim. Adam şaşırdı ana ne dio bu abla diye, sonra sesini azaltarak abla ama olmaz ki böyle hareket yani biz de insanız filan dedi yaaa boşveeer sen keyfine baksana, her dakika sinirlenirsen nereye kadar çekilir bu taksicilik, sen hoşgör ki sıran gelince başkaları da seni hoşgörsün. Yüzün gülsün etkilenme böyle şeyden dedim adam sustu söylenmek istedi ama mantıksızlığını da kavradı, açtı müziği gittik. Burada ben ne yaptım, adamı sakineştirdim, sinir balans ayarı çektim, 2 vaaz verdim o sırada yaradı belki sonra tekrar eder, belki etmez o ayrı ama hem o sakinleşti hem ben gerilmedim.

7. Hedefin ne ise buna azimle bağlanmak ve obsesif olarak üstünde düşünmek yerine “hayatın akışına bırak”. Defterini hergün oku ama azmetme. Rahat ol. Bu süreçte sakin ve keyifle okumalarını yaparsan herşey çok daha çabuk ve çok daha rahat oluşmaya başlayacaktır.

8. Her gününü “farkında” yaşa. Nasıl mı? Birşeyi yaparken başka birşeyi düşünme, 2.birşeyi yapma. Karşına çıkan herkese dikkat et, göreceksin ki çoook enteresan ve beklenmedik kişiler karşına çıkmaya başlayacak. Yeni tanıştığın herkese önem ver ve unutmamaya çalış, çünkü onların birgün senin hayatında ufak veya büyük rolleri olacaktır. Bu yüzden fakir veya zengin, başarılı veya başarısız her kim olursa olsun “yargılama”. Yargılarsan önce dön kendine sor “ben bu kişiyi neden yargılama ihtiyacı hissettim?” sorunun cevabını yine kendinde bulacaksın, çünkü ya senin “ego”na dokunmuştur, ya da aslında sana çok benziyordur, senin bile kabullenmediğin başka bir yönünü temsil ediyordur. Karşına çıkarken ki görevi de zaten bunu farketmeni sağlamaktır. Ancak tabii sen bunu kabullenmeye hazırsan. Kabul et, en büyük değişimleri başlatırsın.

9. Farkında yaşa, sana gelen telefonlara, gelen kişilere, iş veya özel hayatında meydana gelen olaylara dikkat et. Her olay olurken iyi veya kötü bu olay neden oldu, ben bu olay ile ilgili iyi veya kötü ne düşünmüştüm” diye kendine sor, iyice düşün, başına gelen olayla bağlantının “düşündüğün şeyde” olduğunu da göreceksin. O olay durduk yerde olmamıştır. Mutlaka bir ara birşey düşünmüşsündür. Kabul etmek istemeyebilirsin. Buna en basit örnek bazen düşündüğümüz kişinin bizi aniden aramasıdır. Şaşırırız, aaaaaaa ben de seni düşünmüştüm deriz, hiç tesadüf değildir, iyi niyetle ve isteyerek düşününce düşünce enerjiniz gerekli yere ulaşır ve oranın enerjisiyle birleşir, uyarır, frekanslarınız titreşir ve o kişi sizi arar. Bu kadar basittir aslında.

10. Ne düşündüğüne ÇOK DİKKAT ET. Düşünce gücün bir enerjidir. Düşündüğün anda evrene yayılır. Bir süre sonra aynı şekilde veya farklı bir şekilde karşına çıkar. Yıllar önce düşündüğün ve çok odaklandığın bir konu yıllar sonra karşına çıkabilir. O yüzden seni gerekecek, korkutacak, üzecek şeyler düşünmek yerine her zaman bunların yerine pozitif şeyler düşün ve iste. Başkaları hakkında da ne düşündüğüne dikkat et. Yargılama ve olumsuz düşünme. Önce zor olabilir sonra çok zevkli olacaktır.

Yine düşünce gücünün etkisine kendimden bir örnek vermek istiyorum: Bu blog yazıma hiçbir neden olmadan Kasım ayında başladım. Özel bir amacım yoktu, sonrasında içine girdikçe çok hoşuma gitti ve keşke birgün bir dergide yazmaya başlasam diye aklımdan bir düşünce geçti, bazen bu düşünceler tekrarladı, köşemin olduğunu hayal ettim, insanlara yardımcı olmaya başladığımı hayal ettim vs. Geçen hafta yine hiç sebepsiz 1 aydır düşündüğüm eski ve çok sevdiğim bir müşterim beni aradı, şaşırdım çünkü daha o gün yine düşünmüşüm, 4 sene önce başladığı ve güzel bir yere getirdiği “evimizinherseyi” isimli web sitesinde hem konuk mimar olarak beni tanıtmayı hem de ilgilenirsem ev ile ilgili birçok şeyi yazabileceğim bir köşe vermeyi teklif etti…Şimdi bu nedensiz olmadı ki 🙂 İstedim, iyi niyetle istedim ve oldu. Haftaya köşeme yazmaya başlıyorum. Blog yazılarımın da eminim çok yardımı olacaktır. Bu sebeple düşüncenin gücü çok büyük ve ne istediğine dikkat et diyorum 🙂

11. Defterine yazdığın hayaline negatif bir soru veya şüphe ekleme. Mesela “evet bunu istiyorum ama şu anda bununla alakalı hiçbir şansım,ortamım,tanıdığım kişi yok” dedin mi ve bunu gerçekten hissettin mi bu isteğin kendin tarafından zaten iptal edilmiş olur. Şöyle de, “bunu gerçekten istiyorum ve elbette bir yolunu bulup gerçekleşecektir” buna kesin inan. İnanıp bırakırsan göreceksin ki olacaktır ve sen bile hayretler içinde kalacaksın.

Buna kendimden bir örnek vermek istiyorum. Bu sene başında yazmaya başladığım deftere aynen şu cümleyi yazdım: “mini seminerlere, beyin fırtınası faaliyetlerine davet ediliyorum” ve “davet ediliyorum” cümlesinin altını çizdim. Şu dönemlerde quantum enerjiler, sivil toplum kuruluşları ve pozitif değişim konuları ile çok ilgileniyorum ve çok güzel tecrübeler edindim, süper sonuçlara ulaştım. Bunları ben yapabiliyorsam neden başkaları ile paylaşmayayım, onlara da hayatlarını değiştirmelerine yardımcı olmayayım, keşke bunları paylaşacağım alanlarım olsa dedim, zaten blogumu yazmaya başlamamın bir diğer sebebi de budur. Cümlemi yazarken “ya çok alemim, iyice uçtum, hadi bakalım hayırlısı” dedim 🙂 Aradan bir zaman geçti, yakın bir dostum beni aradı dedi ki seni birisi ile tanıştıracağım, çok şeker bir insandır gel sabah kahvesine gidelim. İyi gidelim dedim, gittik, önemli makamdaki bir kişi, hiç tahmin etmediğim kadar renkli bir kişilik, samimi, sıcakkanlı, başladık konuşmaya, oradan Bir Dilek Tut derneği ile ilgili konu açıldı, birlikte proje yapalım dedik filan, kapı çaldı bir misafiri geldi, Arzu hanımla “Ortak İdealler” derneğinde birlikte seminerlere katıldık, çok güzel çalışmalar yaptık, çok iyi işadamları ile tanıştık diyerek beni tanıştırdı.

Nedir Ortak İdealler dedim anlattılar. Bana anlatılan benim yeralmak istediğim kurum tarifinin ta kendisi idi 🙂 Kulaklarıma inanamadım. Ben de katılabilir miyim nasıl olur derken sizi öneririz dediler. Aradan bir zaman geçti, beyefendi bizim derneğimize geldi ilk proje çalışmamız için, bizim ekipten olan bayanlardan birisi de meğer bu faaliyete katılmış. Başladılar konuşmaya büyük heyecanla. Etti mi 2 ortak kişi? Evren önüme sunuyor, şimdi nasıl olacak peki bu iş derken aradan 1 hafta geçti uzuuuuuuuun bir mail geldi “Ortak İdealler” derneğinden. “Sizi duyduk, çalışmalarınız anlatıldı, bize katılmanızı arzu ediyoruz” şeklinde. Bilgisayarımın önünde kalakaldım. Olamaz dedim. Çok istediğim birşey kısacık bir sürede hiç beklemediğim bir şekilde ve en güzel hali ile gerçekleşti. Şaka gibi. Ortada hiçbir şey yoktu, kişiler yoktu, kurum yoktu ve 1 ayda hepsi oluverdi Neden, çünkü çok istedim ve akışına bıraktım. Sürprizlere açık olun ve karşınıza çıkacak fırsatları fazla sorgulamadan ve üşenmeden değerlendirin. O gün ben kahve davetine gitmeseydim, ayy utanırım aman şimdi ne konuşacağım deseydim bunlar olmayacaktı. Ama dur bakalım bir gideyim dedim ve neler oldu 🙂

12. Mucizeler vardır, yeterki sen görmeyi bil ve değerlendir. Herkese şans tanı.

13. İstediklerini sadece yazıp elde edemezsin, istediğin hedef doğrultusunda davranışlarını değiştir, pozitif davran ve hedefin doğrultusunda mutlaka çalış. Bu çalışmalar sırasında mutlaka yeni kapılar açılacak ve teker teker hedefine ulaşmak üzere yollar oluşacaktır. Hatta bir dönem gelecek herşey çok hızlanmaya başlayacaktır. Defterine ardı ardına çentikler atacağın dönemi göreceksin, yeter ki istikrarlı ol ve inanarak yap.

14. Hedefine ulaşmana yardımcı olacak kapılar açılmaya başlayınca bunları mutlaka değerlendir, düşün, başına gelen herşeyi fark et, sorgula ve rahat ol. Olumsuz şeyler bile gelse sana hedefine ulaşmanda bir mesaj içermekte olduğundan mutlaka değerlendir. Buna bir ders ve mesaj olarak bakarsan ve egonu devreye sokmazsan yani alınıp bozulmazsan inanılmaz şeyler göreceksin 🙂 başına gelene teşekkür edip gülüp geçeceksin.

15. Sabah yataktan kalkarken kendine olumlama yap ki günün güzel geçsin, bunlar çok etkili ve kesin sonuçlu olumlamalardır, hergün yaparsan sonuçlarına kendin şaşacaksın:

“Bugün çok güzel bir gün, mutluyum, huzurluyum. HERŞEY AKIŞINDA ve HERŞEY OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ (bu cümleyi gün içersinde sıkça tekrarlarsanız ne kadar rahatlık verdiğini ve keyifle dolduğunuzu göreceksiniz). Dengeliyim, güzel bir gün geçiriyorum, güzel şeyler yaşıyorum, güzel sürprizlere şahit oluyorum, evrenin tüm güzel enerjileri benimle. Bu güzel günün kendimin ve herkesin hayrına güzelliklerle dolu geçmesini diliyorum.” Sadece kendine odaklanma, çevreni de kat, herkes pozitif olsun, olsun ki enerjinin gücü artsın 🙂 Birlikten kuvvet doğar.

Bu anlattıklarımı birkaç arkadaşımla paylaştım, konuyla ilgilendikleri ve meraklı oldukları için uyguladılar ve sonrasında da teşekkür edip onlar da çevrelerine anlattılar. Bazı arkadaşlarım da “ya önce yapıyordum, herşey iyi gidiyordu ama bazı günler kendimi kötü hissediyorum veya depresif oluyorum,ben bunu başaramıyor muyum acaba” diye soranlar oldu. Hiçbir ilgisi yok. Hepimiz insanız ve evet kötü günlerimiz de olacaktır. Ama eğer “farkında” yaşayarak geçirdiğimiz kötü bir günümüz olursa olayları çok daha az içselleştirip daha hafif darbeler veya daha az etkilenmelerle geçiştirebiliriz. Mesela o gün keyifsiz kalkarsınız, hava kapalıdır, etkilenirsiniz sebepsiz bir iç sıkıntınız olur, keyifsizsinizdir. Kendinizle konuşun: bugün iyi kalkmadım ama bu geçici bir durum, gün içersinde keyfim yerine gelecek, herşey olması gerektiği gibi, şu anda keyfim yok ama iyiyim ve daha da iyi olacağım, mutluluk hormonlarım bugün benle oyun oynuyorlar, hormonlarımın etkisinde kaldım ama biraz sonra Serotoninleri meydanlara salacak tehlikeler arz edeceğim, Sero nerdesin Sero gibi komik konuşmalar yapabilirsiniz. Deli miyim neyim bunları kendi kendime konuşuyorum demeniz de olası ama güleceksiniz ve ilk hormonu salgılayacaksınız. Amaç ta bu zaten 😉

Bu “evrene sipariş” sürecinde bana rehber olan ve hala çantamda taşıdığım, arada dönüp okuduğum 2 kitabı kesin etkili olarak tavsiye ederim:

Yaratıcı İmgeleme- Shakti Gawain

Rezonans Kanunu- Pierre Franckh

HERŞEY AKIŞINDA VE HERŞEY OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ…

İnanın veya inanmayın ama “her durum için Tanrı’nın mutlaka bir planı vardır”

REACHING YOUR DREAMS

It is constantly said that it is in our hands to achieve what we want, it is written in books, many ways and methods are taught. Some of us try this a few times, when it doesn’t happen in the time we want, we give up immediately and say “but it’s not like that”. Some of us really embrace it and attend many workshops, go to many personal development seminars, read books in order to reach the goal. Some of us really get what they want. Why do some of us achieve what everyone can do and some of us fail? The essence of the job is to believe in what you do first and to know very well what you want.

Here are some very simple and 100% effective points to achieve your dreams:

 1. Get a notepad of a size you can carry in your bag.
 2. Think very carefully about what you want.
 3. Once you have decided what you want, write this request down in your notebook down to the smallest detail.

Do you want to have a good job? What kind of job is this job, what kind of environment it is, what your colleagues and employers are like, if necessary, describe it according to its type, how much financial gain and side opportunities do you want, how happy you want to be, what kind of career do you want, what kind of room do you want, What will be on the table, what kind of work you aim to do, write down everything in fine detail, even come back and update when new items come to your mind. If you want, find pictures related to this goal and paste them in your notebook.

Do you want to have a special relationship with a special person? Write this person down to the smallest detail, both externally and internally. Write down the type of relationship you want to have with this person, describing “very well”. Only… I want, I’m waiting, make a request as if you got what you want, not in a way that doesn’t seem like the future: for example: I have a very happy and peaceful relationship, we get along very well with my partner, we have a lot in common, etc. It is much more believable and effective to write it as if you are explaining the relationship to someone.

When you want something, the effect of writing it in the present tense as if it happened is different. Accept what you want and describe it well.

 1. When writing your dreams, never forget to say “I want it for my own good and for the sake of everyone involved“. Because if you want “sincerely, wholeheartedly” not only for yourself but also for everyone around you, you will activate all the positive energies. Here it is very important that you do not deceive yourself, be sincere and honest. If you write these by feeling, you will notice how some inner energies are activated. I can give an example from business life: There is a position in a company that you really want and think you deserve, but someone else is also applying for that position. There is a little competition. When you take that position, your opponent will accept it and wish the best for your opponent so that you can feel comfortable, and you will gain the place you deserve. A request can be written like this: I deserve this position, for my own sake and on behalf of everyone involved, it is a very different discourse and much more effective to say that you have reached this position in the most positive way.
 2. After writing your dream, think about it every day, make it beautiful, decorate it, try to predict how you will be happy when you reach your dream. Take out the notebook, read what you wrote many times, every day regularly. By believing. Patiently waiting. You are going to the meeting, get lost for 2 minutes, read in your room, you are in the car, you are not driving, read for 2 minutes, you are driving talk to yourself, visualize your dreams, talk. Make your wish whenever it comes to mind. Then forget it, let the energies kick in and begin the necessary adjustments.
 3. After writing these, a new life begins now. Your primary goal in this life is to focus and help not only yourself but also others. There is only “you” and “they” and if they are happy, you will be happy anyway. Start giving little happiness to people you know or don’t know. How Does? First of all, be smiling, use your self-control when you are angry, talk without offending people, think without speaking. Be calm about other people’s overreactions, encourage people with little jokes, sweet smiles, acknowledgment, a support. You will see that they will be surprised and will treat you accordingly. If you act differently and attentively, they will keep up with it, be sure, but first of all, be patient. If you want to stay away from the negative effects of others, be positive, be constructive, and try to think differently. If you change, they change too. Make small surprises from time to time, greet people you don’t greet, talk with a smile, give small help.

I would like to give an example of this from traffic, one day I am in a taxi, the traffic is heavy, the taxi driver got angry with a move made by another car and started to say, his anger increases as I say it, I looked behind me, the situation is grave, I said never mind, is it worth your anger, how do you know that? The man was not in a special situation, he was in a hurry, maybe something bad happened, never mind, open it, you play that tape recorder, I said, let’s find our mood. The man was surprised that he said this is sister, then he lowered his voice and said, “You can’t act like that, we are human too. Let your face smile, don’t be affected by such a thing. What did I do here, I calmed the man down, I had a nervous balance, I gave 2 sermons, it worked at that time, maybe he will repeat it later, maybe he will not, but he calmed down and I did not get nervous.

 1. Instead of committing to whatever your goal is and obsessively thinking about it, “leave it with the flow of life“. Read your notebook every day, but do not persevere. Be comfortable. In this process, if you do your reading calmly and with pleasure, everything will begin to occur much faster and more comfortably.
 2. Live each day “aware”. How? While doing one thing, don’t think about anything else, don’t do the second thing. Pay attention to everyone you come across, you will see that very interesting and unexpected people will start to appear. Pay attention to everyone you meet and try not to forget them, because someday they will have a small or a big role in your life. So don’t “judge” whoever is poor or rich, successful or unsuccessful. Before you judge, ask yourself “why did I feel the need to judge this person?” You will find the answer to your question in yourself, either because it has touched your “ego”, or it is actually very similar to you, representing another side of you that even you do not accept. When you come across it, it’s his job to make you realize it. But of course, if you’re ready to accept it. Admit it, you initiate the biggest changes.
 3. Live consciously, pay attention to the phones you receive, the people you receive, the events that occur in your business or private life. Ask yourself, “What did I think, good or bad, about this event, good or bad, while every event happened?” You have thought of something. You may not want to admit it. The simplest example of this is that sometimes the person we are thinking of suddenly calls us. We are surprised, we say, aaaaaa, I thought of you too, it is no coincidence, when you think with good intentions and will, your thought energy reaches the right place and merges with the energy of the place, it stimulates, your frequencies vibrate. and that person calls you.It’s that simple actually.
 4. BE VERY CAREFUL of what you think. Your thought power is an energy. It spreads throughout the universe as soon as you think about it. After a while, it appears in the same way or in a different way. A subject that you thought about and focused on many years ago may come across years later. So instead of thinking about things that will make you need, scare and upset you, always think and ask for positive things instead. Pay attention to what you think of others, too. Judgment and negative thinking. It may be difficult at first, then it will be very enjoyable.

Again, I would like to give an example of the power of thought from myself: I started this blog post in November for no reason. I didn’t have a special purpose, then as I got into it, I liked it very much and I wished that I would start writing in a magazine someday, these thoughts repeated sometimes, I dreamed that I had a column, I dreamed that I started helping people, etc. An old and beloved client of mine called me last week for no reason, I was surprised because I thought about it again that day. I wanted to introduce myself as a guest architect on the website “Everything of our house”, which she started 4 years ago and brought to a beautiful place, and if I am interested, she wanted to introduce me to the house. She offered to give a column where I could write many things about… Now this did not happen for no reason 🙂 I wanted it, I wanted it with good intentions and it happened. I’m starting my column next week. I’m sure my blog posts will also help a lot. For this reason, the power of thought is so great, and I say be careful what you wish for 🙂

 1. Don’t add a negative question or doubt to the dream you wrote in your notebook. For example, if you say “yes, I want this, but right now I don’t have any chance, environment, or person I know” and if you really feel this, your request will already be canceled by yourself. Say, “I really want this, and of course it will find a way,” be sure to believe it. If you believe and let go, you will see that it will happen and even you will be amazed.

I would like to give an example of this from myself. I wrote the following sentence exactly in the notebook I started writing at the beginning of this year: I underlined the sentences “I am invited to mini seminars, brainstorming activities” and “I am invited”. Currently, I am very interested in quantum energies, non-governmental organizations and positive change, and I have had very good experiences and achieved excellent results. If I can do these things, why not share them with others, help them change their lives, I wish I had spaces to share them, which is another reason why I started writing my blog. While I was writing my sentence, I said, “I’m so crazy, I flew well, let’s see, let’s see the best” 🙂 After a while, a close friend of mine called me and said that I will introduce you to someone, he is a very sweet person, let’s go for morning coffee. I said let’s go well, we went, a person in an important position, a colorful personality, sincere, warm-blooded, as I never imagined, we started talking, from there the subject about the Make a Wish association came up, we said let’s do a project together, etc., the door knocked, a guest came, Ms. Arzu He introduced me by saying that we attended seminars together in the “Common Purpose” association, we did very good work, we met very good businessmen.

I said what are Common Ideals, and they told me. What was told to me was the description of the institution I wanted to take part in 🙂 I couldn’t believe my ears. They said, “Can I join, how about it, we recommend you?” Some time passed, the gentleman came to our association for our first project work. It turns out that one of the ladies from our team also participated in this activity. They started talking with great enthusiasm. Did 2 common people? The universe presents it to me, what will it be like now? It’s been a week since I was talking about this job. It’s been a week and I got an e-mail from the “Common Ideals” association. “We heard you, your work has been explained, we would like you to join us”. I’m stuck in front of my computer. I said it can’t be. Something I wanted so much came true in a very short time, in a way I never expected and in its most beautiful form. Like a joke. There was nothing, there was no people, there was no institution, and it all happened in 1 month Why, because I wanted it so much and I let it flow. Be open to surprises and evaluate the opportunities that will come your way without questioning and being lazy. If I hadn’t gone to the coffee party that day, I’d be ashamed, but if I had said what to talk about now, these would not have happened. But wait, I thought I’d go and see what happened 🙂

 1. There are miracles, as long as you know how to see and evaluate. Give everyone a chance.
 2. You can’t just write and get what you want, change your behavior in line with the goal you want, act positively and work towards your goal. During these works, new doors will definitely be opened and roads will be created to reach the target one by one. In fact, a period of time will come when everything will start to accelerate very much. You will see the period when you will make notches in your notebook one after the other, as long as you are stable and do it with faith.
 3. When the doors that will help you reach your goal start to open, make sure to evaluate them, think about them, notice everything that happens to you, question and relax. Even if negative things come to you, make sure to evaluate it as it contains a message for you to reach your goal. If you look at this as a lesson and a message, and if you don’t put your ego into action, if you don’t get spoiled, you will see incredible things 🙂 you will thank what happened to you and laugh.
 4. When you get out of bed in the morning, make an affirmation to yourself so that you have a good day, these are very effective and definite affirmations, if you do it every day, you will be amazed at the results:

“Today is a very beautiful day, I am happy, I am peaceful. EVERYTHING IS FLOWING AND EVERYTHING IS AS IT SHOULD BE (if you repeat this sentence frequently during the day, you will see how much comfort it gives and you are filled with joy). I am balanced, I have a good day, I experience beautiful things, I witness beautiful surprises. All the beautiful energies of the universe are with me. I wish this beautiful day to be filled with beauty for the benefit of myself and everyone.

” Don’t just focus on yourself, include your environment, everyone will be positive, so that the power of energy will increase 🙂 Unity is stronger.

I shared this with a few of my friends, they applied it because they were interested in the subject and they were curious, and then they thanked them and told them to their environment. Some of my friends also asked, “I was doing it first, everything was going well, but some days I feel bad or depressed, I wonder if I can’t do it”. It has nothing to do with it. We are all human and yes we will have bad days. But if we have a bad day that we live “with awareness”, we can internalize the events much less and pass it by with lighter blows or less impact. For example, that day you wake up in a bad mood, the weather is cloudy, you will be affected, you will have an inner distress for no reason, you are in a bad mood. Talk to yourself: I didn’t get up well today, but it’s temporary, during the day I will feel better, everything is as it should be, I am not in a good mood right now, but I am fine and I will be better, my happiness hormones are playing games with me today, I was under the influence of my hormones, but after a while, the Serotonins hit the squares. I will present dangers to you, Sero, where are you, you can make funny conversations like Sero. It is possible for you to say, am I crazy or what am I talking to yourself, but you will laugh and you will secrete the first hormone. That’s the point anyway 😉

EVERYTHING IS IN THE FLOW AND EVERYTHING IT AS IT SHOULD BE…

Believe it or not, “God has a plan for every situation.”

Bu yazı Kişisel Gelişim-Self evolution içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Hayallerine ulaşmak

 1. Müge dedi ki:

  Hergün deftere olmasını istediğim şeyleri yazıyordum en çokta sağlıklı olduğumu yazıyordum fakat son üç gündür sağlığım hiç olmadığı kadar bozuldu moralim bozuldu kendimi sorguladım yanlış birşeymi yapıyorum diye kızıma söyledim oda bu yazıyı bulmuş yolladı okudum evet neden olduğunu buldum artık sigarayı bırakmam gerektiği içindi ama ne kötü ki bronşit oldum ve sigara içtim bana zarar verdiğini bildiğim halde neden yaptığıma kızdım üstelikte yoga antrenörüyüm insanlara fayda sağlarken kendimi hiçe sayıyorum bu nedemek bana yardımcı olurmusunuz.Sevgiler🙏

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.