Anneler Günü ve Bebek’te festival

Bugün hayatımızdaki en değerli varlıklarımız olan annelerimizin özel günü. Anneliğin ne günü ve yılı olur. Tamamiyle ticari bir gündür, hayırlı evlatlar için annenin değeri zaten her daim bilinir, çiçek böcek almak için o günler beklenmez.
Dünden beri Bebek parkında annelere özel bir aktiviteler yapılıyor, çok ta şirin olmuş, geleceğin anne adayları olarak şöyle bir gezip bakalım dedik.
Parkın ortasında bir sahne kurulmuş, konserler veriliyor, deniz kenarında sıra sıra standlar hem annelere yönelik hem de tabii ki çocuklara yönelik.
Şen şakrak sevimli bir atmosfer yaratılmış. Ama işin komik tarafı bu standlarda annelere ne gözle bakıldığı çok net görülüyor.
Türk anneleri düpedüz domez sınıfında 🙂 Sıra sıra temizlik ve hijyen malzemleri. Biz sanki mutfaktan çıkmıyoruz, elimizde kova ve yer bezi sürekli bir temizlik halindeyiz.
Bebek’teki anne kategorisi hiç analiz edilmemiş, buradakilerin çoğunun bakıcısı ve temizlikçisi var. Ne mutfağa girer ne piştiğini bilir ne de gece hayatından vazgeçer. Her daim bakımlı gezerler. Sen koysana birkaç kozmetik standı, kıyafet, takı, saat standı…Anne olundu da hoşluklar rafa mı kalktı sanki 🙂 hakkaten komik 🙂 Bir tek Avon koymuş bir stand tebrik ederim kendilerini. Babalar zaten yok sanki, saksılar hiç çalıştırılmamış, anneler çocukları ve babalarla gelmiş, annelere yönelik hediyelik stand koysanıza, babalar bugüne özel 2-3 parça birşey alsın. Adam karıcım sana bir cif alayım mı diyecek? Kadın 2 naz asın kocacım ay bu ne güzel alıver desin 🙂
Çocuklar için oyun standları, oyuncak ve resim yaptıkları yaptıları alanlar, palyaçolar, uzun sopalar üstünde yürüyen tipler filan gayet şekerdi elbette.
Fakat mesela palyaço var diye oraya gelemeyen arkadaşlarımın çocukları da vardı, çünkü benim bildiğim çocukların birçoğu nedense palyaçodan hoşlanmıyor hatta korkuyorlar.
 

 
 

 

 
En çok güldüğüm konulardan birisi ise ambulans ve arkasına park edilmiş araba manzarası oldu. Yurtdışında olsa direkt ceza yazılırdı. Ya dedim bu ambulans görevlisinin arkadaşı ya da beyinsiz bir ziyaretçinin arabası. Düşünün ki acil bir durum var, arkanızda araba park edili. Ne anladınız ambulansın orada olmasından :))) Taksiye koy götür daha hızlı olur. İyi niyet ardında hesap kitap yok.
 
 
Herşeye rağmen güzel bir günde fena olmayan bir organizasyondu. Seneye daha güzel ve düşünülmüş birşeyler yapılır umarım.
Bu özel günde bir arkadaşım facebook’ta bir mesaj yazmış oldukça ağır buldum önce ama sonra düşününce evet haklı dedim.
E güzel hoş, çocuğu olan anneler için özel bir gün de bir de yıllardır çocuk sahibi olamayan anne adayları var, çocuklarını kaybetmiş acılı anneler var, annelerini kaybetmiş acılı çocuklar var…Bu günde tüm dergiler ve gazeteler çarşaf çarşaf bu konuyu ve mutlu anne-çocuk pozlarını yayınlarken bu konular hiç düşünülmüyor. Aman da çocuğum olunca şöyle mutlu oldum böyle hayatım değişti diyen bir ton celebrity anneler, 2 tanesi de bu durumlarda olan anne veya çocukları düşünmüyor, onlar için de güzel ve telkin edici birşeyler söyle bari. Veya hiç çıkma, mutluluğun senin zaten özelindir. Basın bu değerli insanlar hakkında da güzel şeyler yayınlasın biraz da abuk sabuk konuşan bir ton gereksiz anne azıcık sussun varsa 2 gr beyinleri biraz düşünsün.
Ben bu günlerde biraz garip oluyorum, çünkü çocuğunu ve kardeşlerini kaybetmiş dostlarım var dünyanın en büyük acısıdır…Tarif edilmez, başına gelmeden anlayamazsın ancak biraz tahmin edersin. Hayatın değişir, bir anlamı kalır mı bilmiyorum bana kalırsa hiç kalmaz. Biliyorum ki onlar bugün kabristana gittiler.
O yüzden özeldir güzeldir ama bazıları için çok ta acılıdır. Taşı kaldırıp altına da bakmak lazımdır. O anneleri hiç unutmamak lazımdır.
Bu güzel şenlik gününde keşke birkaç derneğimiz de stand açsaydı…Şu anda çocuklarının başında hastanelerde bekleyen annelerimizi de hatırlasaydık…Biraz da destek olsaydık…
 
Tüm annelere önce sağlıklı sonra mutlu çocuklar ve güzel günler diliyorum.
 
 
Bu yazı Etkinlikler-Events içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Anneler Günü ve Bebek’te festival

  1. aynur dedi ki:

    😉

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.