Chocoist

Bir akşam bir arkadaşımın evine drinke davetliydik. 4 kişi şaraplarımızı keyifle devirdikten sonra tatlı sohbetimiz arasında ev sahibinin ısrarlı önerisi ile her daim devam eden diyetimizi her zmanki gibi bozma kararı alarak tarifi imkansız birbirinden güzel tadımlık porsiyonlarda brownie, tart, çukulata yemeğe başladık. Ben ki tatlıyı çok severim uzun zamandır bu kadar farklı ve hakikaten müthiş lezzette tatlı yememiştim. Yerken kendimizden geçtik, herkesin sesi kesildi, sadece “bi dakka bi dakka şundan da ye, aaaaa bu daha da güzelmiş, yok artık bu ne ya, oğlum nerden aldın bunları,mmmmmmmm” gibi yorumlar uçuşmaya başladı. Hani bi Magnum reklamı vardı kadın Magnumu ısırırken kendinden geçiyordu, işte biz de o durumda idik.
Geçen haftalarda da tam dehşet bir trafik yüzünden taksiden inmiş yürüyerek Bebek yokuşundan aşağı inerken bi baktım “Chocoist” amannn derhal içeri daldım. Sahibi Soley hanım da oradaydı ki zaten tek kişi ilgileniyor dükkan ile. MNG Kargonun sağ yanında bulunan bu dükkan biraz geride kaldığı için ilk aşamada pek göze çarpmayabiliyor. Yazın bahçesine birkaç masa koyacakmış. Üst katta mutfak girşte ise satış alanı.
Birbirinden lezzetli tatlılar. Ama gerçekten tadı çok farklı, çok rafine, çok elit, gerçekten de mutluluk hormonlarını salgılatıyor. Nerden bu fark dedim…Beklediğim, tahmin ettiğim cevabı aldım: “Sevgiyle yapıyorum. Çok severek, isteyerek yapıyorum. Sadece kendim yapıyorum. Eğer bir gerginliğim olursa mutlaka tadı değişiyor, satmıyorum.” Herşeyin en güzeli sevgiden çıkmıyor mu zaten?! Farkı enerjisi.
Yalnız ben parça çukulatadan pek hoşlanmam, nedendir bilmiyorum. Buradaki parça çukulatayı da ikram ettiği için nezaketen yedim, olmaz böyle bir tat! Yok artık, pes, daha neler,nasıl yani, bu nedir, ben kimim, sen kimsin şeklinde kalakaldım…Müthiş! Mutlaka tadılmalı, mutlaka misafirliğe, hasta ziyaretine veya sevgiliye giderken götürülmeli. Sevgilide kesin çözüm, kavgalıları barıştıracak cinsten bir çukulata. Hakkaten dehşet verici.
Şirin kutulara birkaç çeşit doldurup arkadaşıma akşam yemeğine götürmek üzere yola çıkıyorum. Soley hanım 2 tane de hediye etmiş, onları yolda hiç çekinmeden mest halde yutuyorum 🙂
Küçük Bebek Cad. 83 Bebek
0212 263 11 74
(KAPANMIŞTIR!)
Bu yazı Kuruluşlar - Foundations içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s