Kanyon turu

Bugün bir iş toplantısı için saatimi beklerken Kanyon’da bir tur yapayım, ne var ne yok bir bakayım dedim.
Önce her zamanki gibi D&R’a sonra da Remzi Kitabevi’ne uğradım, en sevdiğim şeylerden birisi yeni çıkan kitapları takip etmek, fotoğraf ve sanat üzerine kitapları karıştırmak. Kitap almadan çıktığım görülmez üstelik evde okunmamış dizi dizi kitaplar dururken almaya devam ederim. Olsun, alayım, biter falan… Malcolm Gladwell’in Kıvılcım Anı isimli kitabını ayakta okumaya başladım, baktım güzel akıyor aldım tabii, eve dönerken de okumaya devam ettim ama 3 örneği 15 sayfada her türlü permutasyon ve komibinasyonu yaparak tekrar tekrar vermenin anlamı nedir, acaba benim mi aklım almıyor yoksa sayfaları mı doldurmuş WWF’e çevreye duyarsızlık sebebi ile şikayet mi etmem lazım diye tereddüt ettim 🙂 Akşama okumaya devam bakalım nereye varacak, çok popüler bu ara kendisi, vardır bir sebebi.
Yeni kitaplar arasında bir de ne göreyim?! Türkiye’nin cinsellik nabzını tutan, köşe yazıları ile çoğumuzu kahkahalara boğan ve toplumun cinsel cehaleti karşısında dehşete düşüren Haydar Dümen abimizin kitabı 🙂 “Best of Haydar Dümen”. Hemen aldım bir karıştırdım tabii, keyifli ve tabii ki çok komik bir kitap. Tam masa üstü konacak, arkadaşlar gelince hep birlikte okunup gülünecek bir çalışma. Yerli Coffe Book.  
 
 
Neyse, gezime devam ederken birçok noktada gördüğüm son derece iğrenç ve sinir bozan bir reklam ile karşılaştım. Sony firması Playstation’da yeni bir oyun çıkarmış, tüm şehre reklamlarını asmış ama reklam o kadar antipatik ve bence küçük çocuklar için korkutucu ki dua etsinler çocuğum yok, direkt ciddi bir yazı gönderirdim kendilerine.
 
 Şu suratı küçük çocuk görse etkilenmez mi? Rüyasına girmez mi?
Çocuklara empoze edilen oyunların şiddet içeriği daha bu posterden belli, kin-öfke-dehşet akıyor. Ben keyifli gezim sırasında bu sevimsiz suratı her köşede görmek zorunda mıyım? “Şiddet satar” mesajı heralde. Kanyon yönetimine de hiç yakıştıramadım. Çocuklarımız terminatör gibi yetişiyor belli ki.
 
Güzelliklere geçeyim. Şu sıra çok beğendiğim ve bir projemde önerdiğim Hiref markasının ürünlerini herkese tavsiye ederim. Güzel bir ürün yelpazesi, aksesuarlar, mumluk, vazo, tepsi, çay-kahve takımları, şekerlik derken  Anadolu Kültüründen esinlenmiş çok hoş çalışmaları görülebilmekte. Kanyon’da ve İstinyepark’ta güzel mağazaları mevcut. Çok şık ve zarif ürünler. Hediyelik olarak ta bence çok doğru bir seçim.
 
 Hiref-Kanyon
 
Giriş katında yine çok şeker bulduğum QTOO isimli mağazayı da geçen gün gezmiştim. Bu ara maskülen obje ve aksesuarlar konusunda genel araştırma yaparken erkeklere yönelik obje ve aksesuar konusunda yetersizlik gördüm. Bu mağazada çok güzel ofis aksesuarlarına rastladım ve modern aksesuar arayanlara da tavsiye ederim. Hoş bir dekorasyon, ferah bir mağaza ve güzel ürün yelpazesi.
 
QTOO
 
 Burası da Kanyon’un girişindeki çiçekçi, çok şeker aranjmanları olan, insanın hemen dikkatini çeken, kendi içersinde bir dünya yaratmış çiçekçi. Betonarme içinde doğa.
 
Bu arada çok soğuk bir gündü ve Kanyon’da gezmek tam bir eziyetti, o koridorların bir kısmı camlar ile kapatılmış olmasına rağmen öyle bir cereyan yapıyor ki soğuk iliklerinize kadar işliyor. Dışarda kalmak ve gezinmek imkansız. Hani kışın da yaz gibiymişçesine dışarıda dolaşılacaktı ya, yok öyle birşey. Daha doğrusu bana kalırsa evdeki hesap çarşıya uymadı. Kışın sıkı giyinip gitmek lazım.
 
Turuma devam ederken çok cici, Ekim ayında açıldığını öğrendiğim bir mağaza gördüm. “DOA Organik Ürünler”. İlk şubeleriymiş, 4 marka satıyorlar, BOA-Sena Çevik tasarımları, WWF ürünleri, Organisera ve Ecruli. Herşey tamamiyle organik. Organik kumaştan bebek kıyafetleri, iç çamaşırları, kupalar, kitaplar, kıyafetler…Fiyatlar son derece makul, özellikle bebekli anneler için ideal bazı kıyafetler mevcut. En çok neler satılıyor, beğeniliyor diye sordum tabii, Panda amblemi çok seviliyormuş, bebek ürünlerinin de doğal olması sebebi ile anneler çok ilgi göstermekteymiş. E ben de olsam ilgilenirdim. Çocuğum önce gelir. WWF te güzel ürünler yapmış, başarılı bir konsept çalışmasına ortak olmuş. Bu tip farklı konseptleri çok seviyorum. Umarım ürün yelpazeleri de dükkanları da artar.
Bu arada güzel bir dükkan açarsınız, süper ürünleriniz olur ama iş servis veren kişilerde biter. Son derece cici ve ilgili bir bayan benim her türlü sorumu yanıtlayarak çok güzel ilgilendi, belli ki kendisi de markayı benimsemiş sevmiş, ürün bilgisi ve anlatımları olmasa geçer giderdim. Dolayısıyla tebrikler!
 
 BOA-Sena Çevik tasarımı
 
   WWF ürünleri
 
 DOA Organik bebek ürünleri
 
 WWF kalemleri
 
Kalem deyip geçmemeliymişim, meğer mısır nişastasının insan tarafından kullanılmayan tarafından elde ediliyormuş, yani plastik değilmiş. Bravo diyorum. Toprağa gömülürse 100 gün sonra kendini yok edermiş. Süper.
web sitesi:
 
Başka bir yazımda da yeni sezon topuklu ayakkabılara yer vereceğim. Muhteşem ayakkabılar gördüm ama ayrı bir yazı lazım.
 
Bu arada öğle yeekleri için SOSA’yı tavsiye ederim, keyifli bir ortam, güzel yemekler.
Nerdesin? Kenyındayım şekerim.
 
 
 
Bu yazı Kuruluşlar - Foundations içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s