Dost Eller Organizasyonu

Dolaplardaki eski veya kullanılmayan eşyalar kadar gereksiz yere yer kaplayan birşey daha yoktur.

Her sene yazdan kışa, kıştan yaza geçerken o kıyafetler çıkar, senelerdir giyilmeyen eşyalar belki birgün sırası gelir de giyilir veya acaba bir ara lazım olur mu diyerek saklanır, yine askıda asılı durur, giyilmez, geri kaldırılır.

Bu rutine artık bir son vermek lazım, dışarıda üzerine üst baş bulamayan nice insan varken ben niye gereksiz yere elbiselerimle bağ kuruyorum diye ufak bir depresyon yaşayıp toplu katliam yapma kararı aldım.

Giymediğim, sığmayan, küçük gelen, özel bağlar kurduğum ne varsa kenara ayırdım. Bir baktım yarım dolabım boşaldı, bir sürü yer açıldı. Oh ne güzel.

Şimdi sıra geldi bunları nereye vereceğime, girdim internete 2.el eşyaları nerelere verebilirim diye araştırdım sayfalarca vakıf,dernek,fakirhane çıktı karşıma.

Daha önce annemin de bahsettiği Bomonti Fransız fakirhanesine vereyim diye niyetlendim, aradım, telefon düşmüyor. Böyle şeylere hiçbir anlam veremem. Yardım kuruluşunun telefonu neden çalışmaz ve web sitelerinde neden güncellenmez ??? Yardımı kendi takipsizlikleri ile engellemiş olmuyorlar mı?

Peki dedim, madem öyle, muhtarda bir işim vardı, muhtarımıza uğradım kendisine sordum ne yapabiliriz kullanılmayan eşyalarımızı diye, Beşiktaş Belediyesi gelip kapınızdan alıyor dedi…Aaaaa nasıl yani? Ne güzel bir hizmet! Dur yararlanayım hemen deyip bana verilen numarayı aradım:

212-2618100. Dost Eller Organizasyonu! Yetkili bayan kaydımı ve adres bilgilerimi aldı, sizi yarın arar gelmek üzere saat ve tarih veririz dedi.

Bu sabah 09:30da arandım 12’ye kadar geleceğiz diye, 11’de 2 belediye yetkilisi kapıma gelerek eşyaları teslim aldılar. Sistemi çok beğendim ve başarılı buldum.

2.el giyim eşyası yanında ev eşyası da teslim alıyorlar, bu sebeple sanırım 2 kişi geliyorlar.

Alınan eşyalara ne oluyor? Çırağan’daki Beşiktaş belediyesinin mağazasında ihtiyacı olanlar “ücretsiz” olarak ürünleri alabiliyorlar…Ne kadar güzel bir çalışma.

Bir de kimse birşey yapmıyor diye hayıflananlar bu hizmetten yararlanabilirler. Demek ki gayet güzel yapılıyormuş, bilmek lazımmış.

Belediyemizi tebrik ediyorum.

 

Konu ile ilgili web sitesi:

http://www.besiktas.bel.tr/t/15/sub.jsp?p=9084

 

Dost Eller Organizasyonu

212-2618100

 

Bu yazı STK - NGO içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.