Yoga

 
 
Bugün çok yakın arkadaşımın kardeşi Faruk hakkında yazacağım.
Faruk, bana kalırsa son derece başarılı bir fotoğrafçı, şimdi ise fotoğrafçılık mesleğini biraz daha arka plana atarak Yoga konusuna kendisini verdi.
Faruk, geçtiğimiz sene bence son derece güzel bir tatil kararı alıp keşfetmek üzere 1 ay Hindistan’a gitti. Orada Osho’nun merkezinde kalıp Yoga’nın inceliklerini yaradılışının tam göbeğinde öğrendi. Gitmeden önce zaten Yoga yapıyordu ama işin özüne inmeyi arzuladı ve geri döndüğünde Yoga’yı hayatının merkezi haline getirdi.
Şimdi Nişantaşı’nın göbeğinde son derece dingin dekore edilmiş, hakkaten güzel bir mekanda yoga dersi vermeye başladı, artık kıdemli hoca olma yolunda…
Bu sırada tabii son derece güzel ve farklı perspektiflerden Hindistan fotoğrafları da çekmeyi ihmal etmedi. Aslında ders verdiği stüdyoda ufak bir sergi de güzel olurdu…Önereyim.
 
2 hafta kadar önce bizi defalarca davet etmesi ve bizim hep bir mazeret bildirmemizin artık ayıp olmaya başlaması üzerine yoga dersine sonunda gittik. İyi ki de gitmişiz. Nasıl bir rahatlama ve keyif ile çıktık anlatamam. Faruk bizi hakikaten çok güzel çalıştırdı, nefes çalışmaları ve sessizlik bölümü en keyif aldığım anlar oldu.
Faruk’un da bunu hakikaten severek yapması olayı daha keyifli ve güzel bir hale getiriyor. Kendi arkadaşımızın gelişim aşamalarını bizzat gözlemleyebiliyoruz.
 
Dersler önce sadece haftada 1 gün yani Çarşamba günleri 18:00-19:15 arası idi, şimdi iş yüzünden yetişemeyenleri de gözönüne alarak Pazar günleri 19:30-20:45 arasında ders vermeye başlıyor. İlk ders bu Pazar.
Ders ücreti ise en komik yanı…Sadece 5 TL (Beş lira) Bunun da sebebi kıdemli hoca oluncaya kadar sadece çok cüzzi bir rakamda ders vermesi zorunluluğu imiş.
Bu durumda bence vakti, merakı,ilgisi olanın, rahatlamak isteyenlerin mutlaka katılması gereken bir ders, kaybedilecek hiçbir şey yok, tersine büyük rahatlama ile çıkacaksınız…Haber vermek en iyisi, alan çok büyük olmadığı için önceden bilmeleri gerekiyor.
 
Adres:
Stüdyo ZEST – Nişantaşı
Valikonağı caddesi, Divan apt., no:113, k:2,d:3/Nişantaşı
 
Faruk’la iletişime geçmek isteyenler için:
 
Bu yazı Kişisel Gelişim-Self evolution içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.